poniedziałek, 29 kwietnia 2013

I Turniej Trzech Gmin dla Myślibora

Trwa dobra passa naszej drużyny. Po raz kolejny jako organizatorzy tego turnieju (Turniej „Wiosna” przekształciliśmy na obecny i stąd taka treść) okazaliśmy się niezbyt gościnni dla zaproszonych ekip. W dniu 28.04.2013 r zaprosiliśmy do udziału „Deltę” Barlinek oraz OSiR Dębno i właśnie z tym ostatnim zespołem rozpoczęliśmy turniej. Na parkiet wyszedł bardzo zmieniony zespół w składzie: Łukasz Leśniak jako rozgrywający, Tomasz Sztoban i Damian Miąsko jako przyjmujący, Rafał Kulczycki i Arkadiusz Sztoban (???!!!) jako środkowi oraz Filip Dilc jako atakujący. Tylko tylu przyszło na rozpoczęcie i musieliśmy grać bez libero gdyż Karol Korniak był chory, a Arek z konieczności musiał grać jako środkowy. Zarówno on jak i Rafał spisywali się nadspodziewanie dobrze (wszechstronność to nasz atut), a ten drugi czyli Rafał sadził takie gwoździe, że aż parkiet fruwał. Wracajmy jednak do meczu. Łukasz rozpoczął zagrywką i objęliśmy prowadzenie 4:0, 5:1, 8:4 i ta przewaga utrzymywała się w zasadzie do końca seta. Niezłe momenty mieli Damian Miąsko i Tomasz Sztoban , który wreszcie zaczął atakować z głową.

Drugi set to bezproblemowe zwycięstwo naszej drużyny. Wszystko wychodziło, rozkręcił się Filip Dilc, który początkowo nie mógł złapać właściwego rytmu. Set wyraźnie wygrany i to uspokoiło drużynę, gdyż zgodnie z regulaminem graliśmy 3 sety bez względu na wynik. Mecz wygrany wiec 3 set rozpoczęliśmy mocno rozkojarzeni i zanim się obejrzeliśmy było już 1:8, 3:12. Taka przewaga OSiR-u utrzymywała się w zasadzie do stanu 13-23. Kilka punktów wcześniej na boisko weszli Tomasz i Wojciech Szczepaniakowie. Od tego stanu zaczęliśmy zdobywać punkty seryjnie i zrobiło się 21-24. Ostatni punkt zdobył przeciwnik i set przegrany, ale mecz wygraliśmy 2-1.

Kolejna potyczka to spotkanie Delty Barlinek z OSiR-em, to mecz bez historii. Załamani Dębniacy nie stawiali żadnego oporu i przegrali zdecydowanie w każdym z 3-ch setów. Barlineccy zawodnicy robili co chcieli i wydawało się, że Myślibor będzie miał kłopoty . Szybko się jednak okazało, że odpowiednio ustawieni i zmotywowani nasi siatkarze nie pozwolili na wiele naszym przyjaciołom z Barlinka. Niewiele pograli najlepsi atakujący z tego zespołu, gdyż nasz blok funkcjonował jak należy, a graliśmy już z libero: Arkadiusz Sztoban i z drugim środkowym: Tomasz Szczepaniak, a rozgrywał Wojtek. I set to od początku kilka punktów zrobionej przewagi wystarczyło, aby ją do końca utrzymać. Set pod kontrolą od początku.

Wydawało się, że podobnie będzie w 2-gim, ale tylko się wydawało. Początkowo prowadziliśmy 5-oma punktami, ale za chwile był remis. Po kilku udanych akcjach z naszej strony ponownie objęliśmy prowadzenie – 18:13... i nastąpiło rozluźnienie, poczuliśmy się zbyt pewnie i zostaliśmy ukarani. Strata kolejno 7 pkt i 18:20, a po chwili 20:22. Na więcej jednak Barlinka nie było stać. Set dla nas do 23. Trzeci set to zdecydowana dominacja naszej ekipy, mimo zmiany rozgrywającego. Czynił to z dobrym skutkiem jak na początku Łukasz Leśniak i wygraliśmy pewnie. Barlinek nie stawiał żadnego oporu. Każdy z naszych zawodników grał na swoim dobrym poziomie. Funkcjonował znakomicie blok i atak. Prawie bezbłędna była asekuracja – nareszcie !!!, a brylował zdecydowanie Rafał Kulczycki uznany MVP całego turnieju.

Wyniki Grupy

OSiR Dębno - MSMPS Myślibor Myślibórz                    1:2     (-16; -23; 21)
Delta Barlinek - OSiR Dębno                                                  3:0    (19; 12; 16)
MSMPS Myślibor Myślibórz - Delta Barlinek             3:0    (21; 23; 18)

Tabela

1. MSMPS Myślibor Myślibórz         5:1 pkt           5:1 sety
2. Delta Barlinek                                       3:3                   3:3
3. OSiR Dębno                                             1:5                    1:5

Najwszechstronniejszym siatkarzem turnieju (MVP) został Rafał Kulczycki z drużyny Myślibora!

Skład MSMPS Myślibora Myślibórz

Łukasz LEŚNIAK (kpt), Tomasz SZTOBAN, Arkadiusz SZTOBAN, Filip DILC, Damian MIĄSKO, Rafał KULCZYCKI oraz Wojciech i Tomasz SZCZEPANIAKOWIE

Sponsorami naszego turnieju byli: Danuta i Zenon KOŁODZIEJCZAKOWIE (Przedsiębiorcy z MYŚLIBORZYC), Tomasz STAŃCZYK (STANIU) oraz Burmistrz MiG MYŚLIBÓRZ: Arkadiusz JANOWICZ, a puchary w imieniu sponsorów wręczała Pani SEKRETARZ UMiG Urszula SAWICKA. Trzeba podkreślić, że zrobiła to z wielką gracją obserwując wcześniej cały mecz finałowy. Była pod wrażeniem dobrej gry naszego zespołu. Przyniosła nam szczęście. Kolejny Turniej, tym razem organizowany przez OSiR Myślibórz w dniu 01.05.2013 o godz. 11:00 na stadionie ORLiK Myślibórz. Do zobaczenia!