poniedziałek, 22 lipca 2013

Zwycięstwo Gwiazd Siatkówki

Zdj. Gwiazdy Siatkówki
W sobotę 20.07.2013 w Myśliborzu, z inicjatywy MSMPS Myślibórz, pod honorowym patronatem Starosty Myśliborskiego odbył się I Turniej Gwiazd siatkówki – Benefis Romana Maca. Turniej odbył się na boisku Orlik stadionu miejskiego OSiR w obsadzie trzech drużyn. Nie stawiła się Drużyna Oldboje – Myślibor Myślibórz z przyczyn obiektywnych (choroby, praca, niespodziewane wyjazdy itp.).

Jak było do przewidzenia drużyna Gwiazd Siatkówki nie pozostawiła złudzeń swoim przeciwnikom. Gwiazdy Siatkówki grając w składzie: Roman Bartuzi, Łukasz Chajec (Olimpia Sulęcin – II liga), Wojciech Janas (GTPS Gorzów Wlkp. – II liga), Michał Janecki (GTPS Gorzów Wlkp. – II liga), Zygmunt Mac, Konrad Wit i Marcin Buczkowski w swoim pierwszym meczu gładko pokonał drugi zespół Myślibor Myślibórz. W naszym zespole było widać respekt dla przeciwnika. Mecz w zasadzie bez historii.

W ostatnim i jednocześnie meczu finałowym spotkały się drużyny Gwiazd Siatkówki i Myślibora – 1 Myślibórz. Nasza drużyna przystąpiła do meczu z wielką wolą odniesienia zwycięstwa. Grali bez respektu, chociaż było widać brak treningów oraz przygotowania do turnieju. Przyjęcie nie było najlepsze, a tym samym szwankował atak. W I secie nasza drużyna prowadziła od początku, a w pewnym momencie przewaga urosła do 4 punktów (22:18), wydawało się że set padnie naszym łupem. Efektownie atakował najmłodszy w zespole Wojciech Szczepaniak, a ze środka gwoździe wbijali Tomek Pasternak i Rafał Kulczycki. Dobrze rozgrywał Dawid Maj (brak kontaktu z piłką przez 4 m-ce). Swoje punkty dołożyli Tomek Szczepaniak i Damian Miąsko. Dobrze w przyjęciu i asekuracji spisywał się Arkadiusz Sztoban. Dobra gra przełożyła się na wysokie prowadzenie w końcówce (22:18). Jednak nie dało to końcowego zwycięstwa. Gwiazdy wyrównały i objęły prowadzenie 25:24. Myślibor-1 niezrażony niepowodzeniem wyszedł na prowadzenie 26:25 i na tym zakończyły się emocje, gdyż na zagrywkę wszedł Wojciech Janas, posłał dwa asy serwisowe i set padł łupem Gwiazd. Drugi set to wyraźna dominacja zespołu „Gwiazd”, w którym prym wiedli „Ligowcy”. W obu naszych zespołach był widoczny długi rozbrat z piłką. Przekonaliśmy się, że nie wystarczy wyjść na boisko i grać. Żeby grać, wygrywać (a przecież w sporcie o to chodzi) trzeba systematycznie trenować. Turniej rozpoczął się meczem pomiędzy dwiema drużynami naszego Stowarzyszenia. Przewaga pierwszego zespołu była widoczna. Oba sety wygrane do 15-stu. Podobnie było w meczy pomiędzy zespołem Myślibor-2, a „Gwiazdami”.

MVP Turnieju - Wojciech SZCZEPANIAK
(Puchar Radia Plus Lipiany - August KIMBAR)

Skład MSMPS Myślibora Myślibórz - 1

Dawid MAJ (kpt), Wojciech i Tomasz SZCZEPANIAKOWIE, Rafał KULCZYCKI, Damian MIĄSKO, Tomasz PASTERNAK oraz Arkadiusz SZTOBAN (libero)

Skład MSMPS Myślibora Myślibórz - 2

Tomasz SZTOBAN (kpt), Łukasz LEŚNIAK, Darek GARNCARZ, Krzysztof PASTERNAK, Kamil KOCIACH, Karol KORNIAK, Rafał OSZCZYNA, Maciej NORSESOWICZ

Otwarcia I Turnieju Gwiazd dokonała Pani Urszula Sawicka, Sekretarz UMiG Myślibórz, która jednocześnie wręczała pucharu po zakończeniu turnieju w obecności Augusta Kimbara, Radnego Starostwa Pyrzyckiego oraz Przedstawiciela Starostwa Myśliborskiego Zbigniewa CieleckiegoPani Urszula dokonała uroczystego zamknięcia I Turnieju Gwiazd Siatkówki.

Szczególne podziękowania należą się sponsorom, bez zaangażowania, których nasze przedsięwzięcie byłoby niemożliwe do zrealizowania:

PGKiM - za przywiezienie i zabranie ławek

W trakcie turnieju koncert dał zespół muzyczny OSP DerczewoPłomienie” a młodziutki zespół tancerzy i tancerek z MOK Myślibórz zademonstrował tańce Latyno-Amerykańskie.

Mimo, że na nasz turniej nie dotarł ze Szwajcarii Beneficjent – Roman Mac – imprezę należy uznać za udaną. W przyszłym roku planujemy inny termin i inne rozwiązania. Hasło „Myślibórz Siatkówką stoi” w dalszym ciągu obowiązuje.

Wideo relacja z turnieju na:

wtorek, 2 lipca 2013

SPROSTOWANIE DO RELACJI Z TURNIEJU W DĘBNIE !!!

Do relacji wkradła się duża nieścisłość. Otóż w meczu pomiędzy Myśliborem, a Rzepinem, przy stanie 26:25 dla naszego zespołu piłkę zaatakował Tomasz Sztoban, a nie jak mylnie podano Wojtek Szczepaniak. Po dynamicznym ataku Tomka piłka uderzyła wyraźnie w lewą dłoń zawodnika z nr 7 (na zdj.), łukiem ominęła broniącego na 8-ym metrze zawodnika z Rzepina i wylądowała na aucie. Po tej akcji była wielka awantura ale osobnik z gwizdkiem nie zmienił swojej decyzji, mimo, że zawodnik z nr 7 był wyraźnie speszony wiedząc, że popełnił błąd!

poniedziałek, 1 lipca 2013

X Międzynarodowy Turniej w Piłce Siatkowej

Zdj. MSMPS Myślibor Myślibórz
Po raz kolejny uczestniczyliśmy w tradycyjnym, Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej z udziałem zespołów z Holandii , Niemiec i drużyn z naszego kraju. Gospodarze jak zwykle gościnni, tym razem "wylosowali " dla nas silną grupę II, w której oprócz naszego zespołu znalazły się ekipy z "Renkum" (Holandia), Rzepina oraz Barnówka.

Turniej rozpoczęliśmy spotkaniem z silnym i najwyższym zespołem holenderskim z Renkum. Pierwszy set musimy szybko wymazać z pamięci: 0:2, 0:5, 1:7 i w zasadzie został oddany bez walki. Drugi rozpoczęliśmy w podobnym stylu. Graliśmy bez wiary, a umiejętności posiadamy przecież duże. Zawodzili wszyscy, brak przyjęcia i gry w polu to główne mankamenty. Coś jednak drgnęło od połowy (mniej-więcej) seta. Przy stanie 11:16 skuteczny atak, a po nim blok odwróciły losy seta. Doprowadziliśmy do stanu 18:20 (sety graliśmy do 21 pkt), i zaczęła się nasza dobra gra. Zaskoczyło przyjęcie (Arek Sztoban) libero, zaczął przyjmować na palce, zaczęliśmy asekurować, a nade wszystko zaczął funkcjonować blok i stało się. Seta wygraliśmy do 20. Wydawało się , że jesteśmy w stanie wygrać tie breaka i cały mecz, ale niestety, tym razem Holendrom pomógł osobnik z gwizdkiem (przypadkowo wyznaczony do sędziowania zawodnik z Rzepina), który przy stanie 9:11 , dwukrotnie popełnił błąd na naszą niekorzyść i zamiast remisu przegrywaliśmy 9:13. Było po meczu.

Zdj. Mecz MSMPS Myślibor Myślibórz przeciwko Renkum

Z ogromną determinacją i zapowiedzią srogiego rewanżu przystąpiliśmy do kolejnego meczu. Tym razem naszym przeciwnikiem był Rzepin, w którym grał sędziujący nam poprzednio zawodnik. Przyjęcie funkcjonowało należycie, gdyż oprócz Arka Sztobana, dobrze zaczął przyjmować Damian Miąsko. Nastąpiła zmiana na rozegraniu (Wojtka Szczepaniaka zastąpił Łukasz Leśniak. Poprawiło się przez to przyjęcie. Mimo, że początkowo przegrywaliśmy, przełamaliśmy się i mimo, że sędziujący nam osobnik z Barnówka robił co mógł seta wygraliśmy. Dobrze graliśmy w bloku i w ataku. Wojtek i Damian nasi przyjmujący dobrze i skutecznie kończyli piłki. Niezbyt dobrze układała się współpraca na linii rozgrywacz-środkowi, ale to dla nas było zrozumiałe. Drugi set to naprzemienne prowadzenie obu zespołów i błędy sędziego, oczywiście na naszą niekorzyść. Widział tylko to co chciał widzieć, ale niestety on miał gwizdek i on "rządził". W końcówce seta cały czas prowadziliśmy i graliśmy swoje nie bacząc na tendencyjne sędziowanie. Kuriozalna sytuacja zaistniała przy stanie 26:25 na naszą korzyść. Po ataku Wojtka Szczepaniaka piłka ewidentnie uderzona po bloku wychodzi w aut. "Sędziujący" oczywiście bloku nie widzi, mimo, że zawodnik blokujący jest przekonany o swoim błędzie, a ludzie obserwujący to spotkanie widząc zachowanie "sędziującego" głośno wyrażają swoją dezaprobatę. Nie zraziło to "sędziego", ale w końcu nasza drużyna oddała ostatnie 2 pkt. Trzeci set prawie to pokłosie błędów "gwizdacza". Niby walczyliśmy, niby graliśmy dobrze ale nie było zacięcia w tym co robiliśmy. Przegraliśmy.

Zdj. Mecz MSMPS Myślibor Myślibórz - Słońsk

Do meczu z Barnówkiem przystąpiliśmy mocno rozkojarzeni, graliśmy na zbyt wielkim luzie i zanim się obejrzeliśmy a było już 11:16. Wzięty czas i kilka mocnych, męskich słów zrobiły swoje. Dobra zagrywka, skuteczny blok i kontratak - 18:16 dla nas i set na przewagi. Drugi set cały czas pod kontrolą. Wynik sugeruje wyrównaną walkę, ale to efekt lekceważenia przeciwnika. Prowadząc 18:12 podajemy rywalowi rękę i pozwalamy uwierzyć w nierealne zwycięstwo. Naszą grupę wygrali Holendrzy, którzy w decydującym meczu pokonali Rzepin 2:0 i w finale spotkali się z gospodarzami, czyli OSiR-em Dębno. Wygrali zdecydowanie i ten mecz 2:0. Pomyśleć tylko, że seta przegrali tylko z naszą drużyną. Mogli przegrać cały mecz. W meczu o III miejsce Rzepin pokonał Słońsk również 2:0.

Zdj. Zwycięzca Turnieju - Renkum

Wyniki

MSMPS Myślibor Myślibórz  - Renkum                  1:2 (11:21; 22:20; 9:15)

Bielik Barnówko -  Omega Rzepin                             1:2 (18:21; 21:18; 10:15)

MSMPS Myślibor Myślibórz - Rzepin                     1:2 (21:19; 26:28; 11:15)

Renkum - Bielik Barnówko                                          2:0 (21:16; 21:17)

MSMPS Myślibor Myślibórz - Bielik Barnówko 2:0 (22:20; 21:19)

Omega Rzepin - Renkum 2:0

Tabela II grupy

1. Renkum                                                      6 pkt           6:1 sety

Skład MSMPS Myślibora Myślibórz

Tomasz SZCZEPANIAK (kpt), Wojciech SZCZEPANIAK, Łukasz LEŚNIAK, Rafał KULCZYCKI, Tomasz SZTOBAN, Damian MIĄSKO, Arkadiusz SZTOBAN (libero)

Cała drużyna grała dobrze od drugiego meczu, chociaż przebłyski dobrej gry mieliśmy i w drugim secie pierwszego meczu. Więcej zadziorności w grze a mniej kłótni w zespole po złych zagraniach - taki cel na przyszłość trzeba sobie postawić. Drużynę trzeba cementować, a nie rozwalać kłótniami na boisku po złych zagraniach.

Do zobaczenia na Orliku Stadionu Miejskiego w Myśliborzu w dniu 20 lipca od godz. 10.00 podczas Turnieju Gwiazd z udziałem między innymi Romana Maca, Romana Bartuziego, Krzysztofa Śmigla i wielu innych. Będzie na co popatrzeć.