środa, 30 października 2013

VIII Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej

Zdj. Nagrody w Turnieju
Po raz drugi z rzędu zostaliśmy zaproszeni do udziału w turnieju młodzieży Polski i Niemiec, który organizowany jest od ośmiu lat przez Centrum Kształcenia Zawodowego OHP Rów-Trzcińsko Zdrój, a rozgrywany w przyjemnej hali sportowej w Trzcińsku Zdrój.

W tegorocznym turnieju wzięło udział osiem zespołów podzielonych na dwie grupy. Zdecydowanie ponad poziom wybijały się dwie drużyny: Brześć (Białoruś) i MSMPS Myślibor Myślibórz, a w dalszej kolejności Netzchaoten 1 (Niemcy). Pozostali mogą zaliczyć w swoim CV udział w międzynarodowym turnieju, chociaż mecze między młodymi OHP-owcami a gimnazjalistami były bardzo zacięte i emocjonujące.
Przydzielono nas do grupy z M.O.W. Renice, HP Kołobrzeg i Netzchaoten 1. I w zasadzie mecz z niemiecką drużyną był dla nas większym sprawdzianem, zakończonym naszym zdecydowanym zwycięstwem. Pozostałe mecze to „spacerek”, chociaż graliśmy bez libero (Arkadiusza Sztobana) oraz bez dwóch Tomaszów: Pasternak i Sztoban, a także kontuzjowanych Tomka Szczepaniaka i Karola Korniaka.

W drugiej grupie klasą dla siebie byli goście z Białorusi, którzy również bez większego wysiłku deklasowali młodych adeptów siatkówki z Góralic, Niemiec i gospodarzy. Bardzo wyrównane były pozostałe spotkania, z których zwycięsko wychodzili gimnazjaliści z Góralic. Byli bardzo skuteczni w swojej grupie, zajęli drugie miejsce i zdobyli prawo walki o trzecie miejsce w całej imprezie.

0:2 (-24; -19)

Niedzielne mecze finałowe rozpoczęły się spotkaniem o siódme miejsce między M.O.W. Renice a CSZ OHP Rów-Trzcińsko Zdrój. Po zaciętym i emocjonującym meczu pierwsze zwycięstwo odnieśli gospodarze imprezy i im przypadło siódme miejsce. Wynik: 2:1 (25; -22; -8)

Mecz o piąte miejsce:

HP Kołobrzeg – Netzchaoten-2 2:1
 (22; -20; 7)

Sporo emocji było w pierwszym secie meczu o trzecie miejsce między Netzchaoten-1, a Gimnazjum Góralice. Młodzi Polacy długo stawiali opór, ale w końcu górę wzięło doświadczenie i rutyna Niemców. Drugi set to już formalność. Wynik: Netzchaoten-1 – Gimnazjum Góralice 2:0 (21; 14).

Mecz o pierwsze miejsce był niezwykle emocjonujący i mógł zakończyć się zwycięstwem każdej z drużyn, a wygrać mogła tylko jedna drużyna. Zwycięzcą okazali się rutyniarze z Białorusi, którzy lepiej wytrzymali trudy dwudniowego turnieju. Niewiele jednak brakowało aby finał padł naszym łupem.

Pierwszy set: Rozpoczyna atomową zagrywką Dawid Maj i prowadzimy 2:0. Do połowy seta utrzymujemy minimalną przewagę i później… tradycyjnie stanęło. Zdecydowana porażka w końcówce i set dla Białorusinów. Jak po meczu po meczy przyznali nasi zawodnicy zachodziła obawa klęski 0:3.

Drugi Set: Brześcianie na fali rozpoczynają bombardowanie, ale nasi złapali wiatr w żagle i zaczęło wychodzić prawie wszystko. Zaskoczył przede wszystkim atak w wykonaniu Filipa Dilca i Wojtka Szczepaniaka. Swoje dorzucił Damian Miąsko, a środkowi Rafał Kulczycki i Łukasz Leśniak (został zmuszony sytuacją do gry na środku bloku) zdobyli kilka cennych punktów. Poprawił przyjęcie nasz libero - Arkadiusz Sztoban i rozgrywający Dawid Maj miał ułatwione zadanie. Zaczął też funkcjonować nasz blok, który „czapował” Białoruskich dwumetrowych skrzydłowych i stąd wziął się zdecydowany sukces w tym secie.

Trzeci Set: To ciąg dalszy naszej dobrej passy. Tzw. „dzień konia” miał nasz atakujący Filip Dilc, który kończył prawie wszystkie piłki, a pozostali także grali dobry mecz. Również i w tym secie funkcjonowało dobrze przyjęcie i gra obronna naszego libero – Arka. Bronił nieprawdopodobne piłki. Set wysoko wygrany przez nasz zespół.

Czwarty Set: Początkowo trwała dobra passa z dwóch poprzednich setów, ale było to krótko. Powoli powietrze uchodziło z naszego zespołu, a Białorusini rozstrzelali się. Na nic zdały się skuteczne ataki Filipa Dilca. Widać było, że Białorusini łapią drugi, a może i nawet trzeci oddech i twardo zmierzają do zwycięstwa. Nasza zagrywka przestała być już skuteczna, a dwumetrowy zza wschodniej granicy zaczęli grać z werwą i polotem. Set przegrany tym bardziej, że w parze z nieskutecznością w ataku i przyjęciu zaczęły się niesnaski i wzajemne pretensje w zespole. To był początek końca. Przegraliśmy seta 21:25.

Piąty Set: To już wyraźna dominacja sympatycznych, ale niesłychanie kłótliwych gości ze wschodu (szczególnie ich kapitan z nr 10). Przegraliśmy seta do 10 i cały mecz 2:3, a po trzech setach wydawało się, że to nasz zespół odniesie zwycięstwo. W tym roku Brześć okazał się lepszy!

Wynik meczu finałowego:

Brześć Białoruś –
MSMPS Myślibor Myślibórz 3:2
(16; -18; -20; 21; 10)

Mimo porażki zespół rozegrał dobry mecz, ale widać było zaległości treningowe i brak zgrania. Z każdym meczem powinno być coraz lepiej!

Na zakończenie turnieju spotkała nas jeszcze jedna przyjemna niespodzianka! Nasz kapitan i rozgrywający – Dawid Maj został uznany MVP VIII turnieju w Trzcińsku Zdrój. Zdecydowanie był najwszechstronniejszy. Brawo!

Skład MSMPS Myślibor Myślibórz:

Dawid MAJ (kpt.) Wojciech SZCZEPANIAK, Filip DILC, Damian MIĄSKO, Łukasz LEŚNIAK, Kamil KOCIACH (tylko w sobotę), Rafał KULCZUCKI oraz libero – Arkadiusz SZTOBAN (tylko w niedzielę).

Tak o nas piszą w Głosie Stargardzkim! Wielka szkoda, że nie udało się nam obronić tytułu z przed roku! Tym samym chylimy czoła drużynie z Białorusi, która potrafiła wytrzymać napięcie w tie breaku! Kto nie widział niech żałuje! Piękne widowisko!

Zapraszamy na turniej 11.11.2013 od godziny 10:00 do sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Myśliborzu z udziałem Lec-Med. Gorzów Wlkp., OSiR Dębno, Odra Górzyca oraz MSMPS Myślibora Myślibórz.

niedziela, 20 października 2013

VI Memoriał im. Waldemara Rawluka Myślibórz

Zdj. Mecz "Delta" - Myślibor 2
Od porażki rozpoczęliśmy sezon 2013/2014. Naszymi pogromcami okazali się zawodnicy „DeltyBarlinek, zespołu grającego w osłabionym składzie, ale jednak sześcioma zawodnikami na parkiecie. Nasz pierwszy zespół grał w szalenie eksperymentalnym pięcioosobowym składzie z niżej podpisanym jako rozgrywającym. Kontuzje, obowiązki w pracy oraz na uczelni, a także niespodziewane wyjazdy i choroby – oto przyczyny nieobecności podstawowych graczy. O poziomie sportowym nie będziemy się rozpisywać. Na pewno nie był najwyższy, ale mecz między naszym pierwszym zespołem a „Deltą” był bardzo zacięty i wyrównany. Więcej szczęścia mieli goście i oni schodzili z parkietu jako zwycięzcy. W pierwszym secie cały czas Barlinek prowadził różnicą 1-2 punktów, ale w końcówce wyszliśmy na prowadzenie i set dla naszej drużyny. Drugi set miał podobny przebieg z tym, że barlineccy zawodnicy wytrzymali do końca i set padł ich łupem. Trzeci set znów „Delta” prowadziła jednym punktem, a nasz zespół wyrównywał. Tak było do stanu 10:10. Na zagrywkę wszedł Andrzej Strembicki, wykonał cztery zagrywki i zrobiło się 14:10 dla przeciwnika. Jeszcze chwilowy zryw z naszej strony i 14:13. Ostatni atak wykonał Marcin Michalski z „Delty” i przyjezdni cieszyli się pierwszym sukcesem w naszym Memoriale i to sukcesem zasłużonym.

Nasz drugi zespół składający się z przeważającej części młodych adeptów siatkówki musi się jeszcze dużo nauczyć. Wyniki poszczególnych setów mówią same za siebie. Jednak Rafał Leśniak, Wojtek Czupryński, Bartek Chmiel, Darek Garncarz i inni mają zadatki, tylko umiejętności trzeba podnosić systematycznie!