poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Kolejny triumf MSMPS "MYŚLIBORA" Myślibórz

W ostatnią niedzielę kwietnia odbył się VIII Turniej w Piłce Siatkowej "WIOSNA-14" o Puchar Burmistrza MiG Myślibórz, w którym uczestniczyły 3 drużyny. Niestety zawiodła awizowana wcześniej drużyna KOZARYN Gorzów Wlkp., która wycofała się w ostatniej chwili. Przyczyna czysto prozaiczna - kontuzje 2 zawodników.

Turniej rozpoczęliśmy meczem derbowym, czyli "MYŚLIBOR-1" kontra MYŚLIBOR-2. Niespodzianki nie było, mimo, że pierwszy zespół I seta rozegrał w 5-cio osobowym składzie. Najmłodszych adeptów siatkówki ogarnął "paraliż". Zapomnieli jak się podbija piłkę siatkową. Popis "gwiazdorstwa" dał "porcelanka", który po nieudanym zagraniu kolegi z całej siły kopnął piłkę w kierunku zegara. Na szczęście swoje nie trafił i nie dowiedział się ile kosztuje jego naprawa. Sam niejednokrotnie knocił b. proste piłki. Cóż jednak - swoje błędy trudno dostrzec, natomiast partnera są aż nadto widoczne. Tyle o meczu derbowym. Wynik mówi sam za siebie.

W drugim spotkaniu DELTA Barlinek również zdecydowanie pokonała naszych młodych adeptów siatkówki, mimo, że wystąpiła osłabiona swoim podstawowym atakującym i turniej rozegrała w składzie 5-cio osobowym. I set przebiegał początkowo pod dyktando DELTY, ale po kilku zagrywkach Darka GARNCARZA młodzież doprowadziła do remisu 13:13, a po chwili objęła nawet prowadzenie 16:15. Na tym jednak zakończyła się dobra passa młodego zespołu. Zdobyli jeszcze kilka punktów i set bez sensacji dla Barlinka. W II secie nie było niespodzianki typu prowadzenie młodych myśliborzan. Od początku DELTA narzuciła swój styl i było po meczu. Brak zgrania i zrozumienia sensu gry w piłkę siatkową, to główne przyczyny słabego grania zespołu MYŚLIBOR-2. Jak się przychodzi co 3-4 trening, to efekty są aż nadto widoczne na boisku. Mecz zdecydowanie dla DELTY.

Po kilkunastu minutach finał rozpoczęły dwaj godni siebie rywale DELTA i MYŚLIBOR-1. Barlineccy zawodnicy grali w składzie 5-cio osobowym i było to aż nadto widocznie, chociaż w I secie początkowo prowadzili 1, 2 , a nawet 3-ma punktami. W drugiej części seta MYŚLIBOR doprowadził do wyrównania 16:16, odskoczył spokojnie na 3 punkty i kontrolując przebieg wydarzeń na boisku zwycięsko zakończył potyczkę w tym secie. Dobrą zagrywką popisywali się szczególnie Arek SZTOBAN i Karol KORNIAK, który tym razem grał jako przyjmujący i spisał się doskonale , co nie było niespodzianką. Karol potrafi i przyjmować i asekurować, a także skutecznie zaatakować. Posiada bardzo kąśliwą zagrywkę, co udowodnił w niejednym spotkaniu. Set dla MYŚLIBORA. II set MYŚLIBOR rozpoczął od prowadzenia . Delta wyrównał i tak przez kilka punktów. Później myśliborzanie odskoczyli na 2 punkty, ale DELTA wyrównała i objęła prowadzenie. Wydawało się, że myśliborzanie trochę lekceważyli "piątkę" z Barlinka. Końcówka jednak należała zdecydowanie do nas. Ostra zagrywka, kombinacyjny, szybki atak i DELTA odpłynęła. 4 punkty przewagi w końcówce uspokoiło grę przeciwnika, a naszym zawodnikom pozwoliło spokojnie dowieźć prowadzenie do końca seta. Mecz wyraźnie wygrany przez MYŚLIBOR. Barlinkowi nie udał się rewanż za przegrany turniej u siebie.

3. Myślibórz "Myślibor-2" Myślibórz

Najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju MVP  został Karol Korniak.

Składy MSMPS Myślibora Myślibórz

MYŚLIBOR-1 : Karol KORNIAK /kpt/, Arek SZTOBAN, Tomasz SZTOBAN, Rafał KULCZYCKI, Wojciech SZCZEPANIAK, Rafał OSZCZYNA

MYŚLIBOR -2 : Rafał LEŚNIAK /kpt/, Dariusz GARNCARZ, Sebastian DRACZYŃSKI, Kacper BRUS, Tomasz SZACHNOWSKI, Mateusz FIAŁKOWSKI.

Na zakończenie turnieju odbyła się miła uroczystość pożegnania naszego, niegdyś czołowego środkowego, Kamila KOCIACHA, który zakończył grę w naszym zespole. Doszedł do wniosku, że gramy za szybką piłkę, a on bez treningu (praca w Szczecinie) nie da sobie rady. Mamy nadzieję, ze w nowym otoczeniu będzie szło mu  równie dobrze jak w naszym zespole.

Puchary w imieniu Burmistrza oraz sponsorów wręczała Pani Urszula SAWICKA - Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy w Myśliborzu. Po raz kolejny przyniosła nam szczęście, które jednak poparliśmy dobrą grą. Do zobaczenia na kolejnym turnieju w dniu 18.05.2014, który będziemy organizować z okazji DNIA ZWYCIĘSTWA.

Szczególne podziękowania należą się rodzinie ANIŚKIEWICZÓW; Annie, Bartoszowi i Janowi. To w zasadzie dzięki ich wsparciu statutowej działalności naszego Stowarzyszenia VIII Turniej WIOSNA-2014 mógł się odbyć. Pan JAN stwierdził, że to nie jest koniec i latem postara się również wesprzeć naszą działalność.

Również należy podziękować przedsiębiorcom z Myśliborzyc; Danucie i Zenonowi KOŁODZIEJCZAKOM. Również Ci Państwo wspierają od lat naszą działalność.

Dzięki takim ludziom rozumiejącym sport nasze stowarzyszenie może egzystować. Zapraszamy serdecznie do współpracy innych ludzi dobrej woli, a piłka siatkowa w naszym pięknym miasteczku będzie się rozwijała, mimo niechęci kilku nam niechętnym.

Naszym kolejnym turniejem będzie tradycyjny już, bo X Turniej z okazji DNIA ZWYCIĘSTWA, który w roku bieżącym rozegramy w dniu 18.maja. od godz. 10.00 w sali sportowej Szkoły Podst. nr 3 w Myśliborzu. Serdecznie zapraszamy miłośników volleybala, a zapewniamy, że będzie dobry, amatorski poziom. Gwarantują to zaproszone drużyny, m.in. ODRA Górzyca, KOZARYN Gorzów i inne.

piątek, 18 kwietnia 2014

Aby Wielkanoc w tym właśnie roku, nadeszła z dużym sukcesem u Waszych boków,

aby życie układało Wam się zdrowo,
zarówno prywatnie jak i zawodowo.
Jak najwięcej chwil radosnych,
i przepięknej wiosny!
Dla Wszytskich Miłośników, Sponsorów, Organizatorów oraz Drużynie Myśliborza Wesołych Świąt, Zdrowych i Pogodnych Świąt. Mokrego Dyngusa i smacznego jajka!

Życzy
Administracja strony

piątek, 4 kwietnia 2014

,,Myślibor” zwycięzcą III Turnieju Wiosennego w Barlinku

Zdj. MSMSP "Myślibor Myślibórz"
wraz z trenerem Stanisławem Trusiukiem
Do zaprzyjaźnionego Barlinka w ostatnią niedzielę marca Br. jechaliśmy w naszym prawie najsilniejszym składzie, ale z jednym nowicjuszem Rafałem Leśniakiem prawie pewni wygranej. Prawie jednak nie znaczy pewni do końca i niewiele brakowało, a finał byłby przegrany.

Rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia w meczu z „BIELIKIEM” Barnówko. Pierwszy set praktycznie bez historii, wszystko wychodziło: i zagrywka i blok, przyjęcie i atak, o asekuracji nie wspominając. Wynik 25:9 mówi sam za siebie. Nawet Tomek Pasternak wykonał skuteczne bloki, co w zasadzie należy do rzadkości. Drugi set jak zwykle po wygranym łatwo pierwszym gra się trudno, bez większej mobilizacji „BIELIK” trochę się rozegrał, a i nasi zbytnio się nie przykładali, jednak mimo początkowego prowadzenia przeciwników set pod kontrolą. Wygrana 25:20. Wrażenie na rywalach robiły szalenie dynamiczne ataki naszych środkowych: Rafała Kulczyckiego i Tomasza Pasternaka. Szczególnie ten pierwszy doskonale „spasował się” z rozgrywającym Arkadiuszem Sztobanem i sadził takie „gwoździe”, że aż „parkiet fruwał”. Drugi nasz mecz z EKO-TERMO Barlinek rozpoczęliśmy w podobnym stylu jak z „BIELIKIEM”. Pełna koncentracja, wszechstronność, dokładne dogranie piłki do rozgrywającego i „gwoździe”. Skutecznością i przeglądem sytuacji imponował szczególnie Tomasz Sztoban, który dostawał piłki na czystej siatce dzięki dobremu przyjęciu, którym imponował w całym turnieju Karol Korniak. Jako Libero spisuje się coraz lepiej. Dogrania „ w punkt” umożliwiały rozegranie piłki z wyskoku, co pozwala na przyśpieszenie gry, a naszemu zespołowi to odpowiada bardzo. Set zakończony wynikiem 25:10. W drugim secie nastąpiły dwie zmiany. Zadebiutował Rafał Leśniak, zawodnik leworęczny, który zastąpił Wojtka Szczepaniaka na przyjęciu, a Wojtek zagrał na środku zastępując Rafała Kulczyckiego. Dokonanie zmiany miały znaczny wpływ na obniżenie jakości gry naszej drużyny. Rafał Leśniak jeszcze nigdy nie grał w pierwszej drużynie i stąd duża nerwowość. EKO-TERMO początkowo prowadziło kilkoma punktami, a nawet 8:4, ale z czasem nasza gra stawała się coraz lepsza. Łukasz Leśniak zdobył kilka punktów z szybkiego ataku, Wojtek wsadził kilka „gwoździ” dzięki dobremu dograniu Karola i rozegraniu przez Arka. Tomek Sztoban. na „czystej siatce” skończył kilka ataków i w końcówce seta wyszliśmy na prowadzenie, którego nie oddaliśmy do końca/ Set wygrany 25:21 i cały mecz 2:0.

Tak się złożyło, że ostatni nasz mecz był w zasadzie finałem, gdyż „DELTA” Barlinek, z kłopotami, ale także wygrała dwa swoje mecze. Przed tym spotkaniem odbył się mecz o III miejsc. Ekipa „BIELIKA” Barnówko wzmocniona Kamilem Kociachem w I secie nie dała szans zespołowi EKO-TERMO wygrywając zdecydowanie 25:20, a niezłe spotkanie rozgrywał wspomniany Kamil, a nade wszystko Piotrek Naglik. Sił temu zespołowi starczyło tylko na jednego seta i dominacja „EKO-TERMO” nie podlegała dyskusji. Wygrali dwa następne sety i mecz 2:1. Tym samym zajęli III miejsce w turnieju.

Mecz finałowy dostarczył niesamowitych ilości emocji, a zaczął się dla nas szalenie niepomyślnie. Chłopcy sądzili, że będzie tak jak w poprzednich dwóch meczach, co w I secie,czyli śpiewająco, a tymczasem młodzi zawodnicy „DELTY” wyszli na mecz skoncentrowani i szybko objęli prowadzenie 4:0. Naszym odjęło prąd i Barlinek powoli i systematycznie odbiegał. W pewnym momencie zrobiło się 13:20. Zastój i niemoc. Nic nie wychodziło mimo dobrego przyjęcia. Byliśmy trochę rozproszeni i zaczęliśmy grać statyczną piłkę. „PASTOROWI” nie wychodziły ataki, a „DELTA” popisywała się skutecznym blokiem. Dobrą robotę robił tam Jarek Bednarek. Wyraźna dominacja przeciwnika i wygrana 25:17. Podrażnieni myśliborzanie drugiego seta rozpoczęli z ogromnym animuszem nie dając przeciwnikom złapać oddechu. Gra znów stała się płynna, ciekawa i urozmaicona, a kibicującym zwolennikom „DELTY” orzekli, że ojcem zwycięstwa był „atakujący z głową i pomyślunkiem” Tomasz Sztoban. Z tą opinią można się zgodzić, ale: dobrego i skutecznego ataku nie ma bez dobrego i dokładnego rozegrania, a tego z kolei nie będzie bez dokładnego przyjęcia. W tym przypadku wszystko „zatrybiło” i stąd wysoko wygrany set.

Tie break to prawie cały set walka punkt za punkt. Zmiana stron przy stanie 8:7 dla „DELTY” przegrywamy 9:10. Dobry atak i wyrównujemy 10:10. Znów delta obejmuje prowadzenie, a my wyrównujemy 11:11. Wydawało się, że tak będzie w nieskończoność, ale nagle popisujemy się dwoma skutecznymi atakami i jednym blokiem. Obejmujemy prowadzenie 14:11. Gdyby ktoś sądził, że jest już po meczu to byłby w błędzie. Pierwsza „czapa” na Łukaszu i 12:14, oddajemy piłkę dla „DELTY” i po ich skutecznym ataku 13:14. Za chwilę spóźniony atak Tomka Sztoban i remis po 14. Nerwowości u nas nie widać i dobre dogranie do Rafała „gwóźdź” i obejmujemy prowadzenie 15:14. Po chwili jednak Łukasz dostaje kolejną „czapę”, a Tomek wali w aut i „DELTA wychodzi na prowadzenie 16:15. Nerwowości u nas nie widać. Piękne przyjęcie Karola, Arek dogrywa do Łukasza, a ten uderza po bloku. Remis po 16. Po chwili piękny blok „pod nogi” w wykonaniu Łukasza i Rafała. Obejmujemy prowadzenie 17:16. Nasz skuteczny wyblok i Arek dogrywa do Łukasza, który odegrał się za dwie „czapy” i skutecznym atakiem po bloku … wyzwala „taniec zwycieństwa” naszej drużyny. Piękny i dramatyczny mecz zakończony naszym zasłużonym zwycieństwem. Szybka i urozmaicona gra naszej drużyny, a przy tym efektowna to przede wszystkim zasługa dobrego przyjęcia i dobrej asekuracji. Tym wszystkim imponował w tym turnieju Karol Korniak, ale nie on został wybrany MVP.

Najlepszym zawodnikiem turnieju organizatorzy uznali naszego rozgrywającego Arkadiusza Sztoban. Wybór trafny. Obaj zasłużyli na tą nominację, ale statuetka była jedna i decydował organizator.

Zespół „MYŚLIBORA” grał w składzie:

Tomasz SZTOBAN (kpt), Arkadiusz SZTOBAN, Wojtek SZCZEPANIAK, Rafał KULCZYCKI, Łukasz LEŚNIAK, Tomasz PASTERNAK oraz Karol KORNIAK (Libero) i Rafał LEŚNIAK.

Minutą ciszy uczciliśmy pamięć po zmarłym niespodziewanie rozgrywającym z OSiR-u Dębno KRZYSZTOFIE STANKIEWICZU. Będzie go nam brakowało.
Puchar i dyplomy wręczali sponsorzy III Turnieju Wiosennego w Barlinku Zdzisław KLOCEK – p-biorca z Barlinka i radny RM w Barlinku Cezary MICHALAK. Nieobecnym był fundator pucharu za I miejsce Mariusz MACIEJEWSKI.