poniedziałek, 2 czerwca 2014

Siatkarze w biegu na 10.000m

W Myśliborzu odbyła się tradycyjna impreza lekkoatletyczna pod  nazwą MILA MYŚLIBORSKA. Hasło imprezy nieco "zawęża" dystanse, na których biegano. Rozpoczęto od biegu "PRZEDSZKOLAKÓW " na dystansie 300m. Gromada najmłodszych adeptów biegania rozpoczęła w porywającym stylu i w błyskawicznym tempie zakończyła      swój bieg. Niektóre MALUSZKI biegły "w zawody z wiatrem", a niektóre ledwo doczłapały do mety i to przy pomocy opiekunów. Czy warto tak męczyć "dzieciaczki i  w imię czego? To pytanie pozostanie zapewne bez odpowiedzi. Po biegu najmłodszych fanów biegania swoje zmagania kontynuowali uczniowie szkół myśliborskich, biegu rodzinnego i "zawodowcy" na dystansie jednej mili czyli tradycyjna MILA MYŚLIBORSKA.

Gdy już "wybiegano" tzw. dystanse średnie, do biegu głównego przygotowania rozpoczęli zawodnicy specjalizujący się w biegach długich. MYŚLIBORSKA DZIESIĄTKA, czyli bieg główny miała swojego zdecydowanego faworyta, którym był zgłoszony "w ostatniej chwili" OLEJARZ Artur. Faworyt nie zawiódł i o ponad dwie i pół minuty pokonał następnego na mecie. Z przyjemnością patrzyliśmy na jego długi, dynamiczny krok. Od startu objął prowadzenie i nie oddał go do końca. Nie było widać po ni, zmęczenia, nie przeżywał kryzysu. Do rekordu trasu zabrakło mu jednak sporo, gdyż ten sprzed kilku lat jest poniżej 30 min.

2. Barbara PACHRANOWICZ  Myślibórz   43,40 min,
3. Elżbieta ROMEJ Łobez                                  44,26 min.

W biegu głównym na 10.000m wystartowała spora grupa Myśliborzan, spośród których najlepszym okazał się Marcin, CHURSKI uzyskując czas 36,40 min i zajmując w klasyfikacji generalnej 9-te miejsce. Marcin CHURSKI wyprzedził o ponad minutę kolejnego Myśliborzanina Tomasza SOBAŃSKIEGO, który uzyskał czas 37,47 min i w "generalce" zajął niezłe, 16-te miejsce.  Najlepszy MYŚLIBORZANIN, czyli Marcin CHURSKI otrzymał Puchar Przewodniczącego Zachodniopomorskiego Zrzeszenia LZS w Szczecinie.

W biegu głównym na 10.000 m startowali także strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Myśliborzu, a wśród nich dwaj członkowie naszego siatkarskiego Stowarzyszenia, bracia Krzysztof i Tomasz PASTERNAKOWIE. Obaj wypadli nieźle. Tomasz w klasyfikacji generalnej zajął 95'te miejsce z czasem 44,06min, a Krzysztof bzl 101 z czasem 44,12 min. Młodszy Tomek nie miał respektu przed starszym i pokonał go o 6 sek. Obu NASZYCH STRAZAKOW pokonał inny zawodnik z KP PSP Myślibórz Daniel GARNCARZ, który w klasyfikacji generalnej zajął 46 m. z czasem 40,56 min i otrzymał puchar Przewodniczącego Powiatowego Zrzeszenia LZS dla najlepszego STRAZAKA z MYSLIBORZA. Obu siatkarzy wyprzedził Krzysztof BONAREK także z KP PSP w Myśliborzu zajmując miejsce 93 z czasem 44,02, a wiec tylko o 4 sek. wyprzedził Tomka.

Ostatecznie w biegu głównym wystartowało 316 zawodniczek i zawodników, a bieg ukończyło 301. Mieczysław STORY - ponad 50 lat - uzyskał czas 1godz18min19sek i otrzymał więcej braw niz zwycięzca. Samo życie. Do zobaczenia w przyszłym roku na tej samej trasie.