poniedziałek, 26 stycznia 2015

Kolejne II miejsce

W minioną niedzielę Na sali sportowej Szkoły Podst. nr 3 w Myśliborzu odbył się Turniej w piłce siatkowej o puchar Dyrektora miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Turniej - to zbyt dużo powiedziane. Odbył się tylko jeden mecz pomiędzy zespołami POLICJI / Tylko z nazwy, gdyż grał 1 mundurowy/ i 2-gim zespołem MYŚLIBORA Myślibórz. Oba zespoły, to przypadkowo zebrani zawodnicy, którzy stanęli do pojedynku w kwadratach po obu stronach siatki. Wiekowo - zdecydowanie dominowali panowie z zespołu POLICJI, z których najmłodsi liczyli powyżej 30 lat, a najstarszy pow. 50.

Przeciwieństwo stanowił zespół MYŚLIBORA-II, z których najstarszy liczył 25, a dominowali nastolatkowie, przy czy dwaj to 15-to latkowie. I tym razem doświadczenie i rutyna zdecydowanie wzięły górę nad młodością. Nieporadne poczynania młodzieży z zespołu MYŚLIBORA-II ukazały jedno - nie wystarczy wyjść na boisko i przeciwnik pada. To nie to. Każdy mecz trzeba rozgrywać, a być biernym obserwatorem poczynnań kolegów i zawodników zespołu przeciwnego. Odpowiednie ustawianie się na boisku, asekuracja gry własnej i bloku przy ataku przeciwnika, to podstawy. Mimo systematycznego powtarzania na treningach tych kwestii nasza młodzież sądzi, że mecz sam się wygra, że przeciwnik strzeli w aut itp, itd.

Relacja z tego turniejowego meczu sprowadzi się w zasadzie do podania suchego wyniku i składu naszego zespołu. O poczynaniach zawodników obu drużyn można powiedzieć jedno - mizeria.

Wynik meczu

POLICJA - MYŚLIBOR-II
3:0 /19,14, 15/

Skład POLICJI

Jacek DOLACIŃSKI, Mariusz GĘBAROWSKI, Paweł KWIECIŃSKI, Paweł BIL, Romek DYSZNO, Zygmunt BOROWSKI.

Skład MYŚLIBORA-II

Tomasz SZTOBAN /kpt/, Bartek CHMIEL, Darek GARNCARZ, Kamil KOCIACH, Sebastian DRACZYŃSKI, Kacper BRUS, Rafał OSZCZYNA, Rafał LEŚNIAK.

Na zakończenie tej krótkiej relacji: w zespole MYŚLIBORA-II grali >"bardzo zmęczeni młodzi ludzie"<. Niżej podpisany zapewnia, że stało się to PO RAZ OSTATNI. Lekceważenie i kolegów i zespołu przeciwnego, a także organizatorów, to nie w naszy stylu i więcej nie będzie tolerowane. Turniej, czy mecz się nie odbędzie - trudno. Dyscyplina ponad wszystko. Taka dewiza będzie przyświecała naszemu STOWARZYSZENIU od poniedziałku, czyli dn. 26.01.2015. Na turniej nie stawił się zespół MYŚLIBORA-I, ale to odrębna sprawa. Większość to studenci i sprawa sesji egzaminacyjnej jest najważniejsza. Wszystkich to jednak nie dotyczy, a ci co zawiedli - okazali lekceważenie.

opr. Stanisław TRUSIUK

środa, 21 stycznia 2015

II miejsce w Górzycy

Tradycyjnie już na początku styczniu zostaliśmy zaproszeni na turniej piłki siatkowej, którego organizatorem nasi przyjaciele z Górzycy. I znów zaprosili przeciwników tylko po to, aby pokazać im miejsce w szyku. Tradycyjnie już wygrali, mimo, że grali w 5-ciu. Dla nich nie ma jednak znaczenia ilu zawodników liczy drużyna i wydaje się niejednokrotnie, że im jest ich mniej na boisku tym lepiej im się gra. To tak trochę żartobliwie. Turniej nie był zbyt mocno osadzony, ale nasz zespół tradycyjnie już w ostatniej chwili został osłabiony. Nie pojechali: podstawowy środkowy Rafał KULCZYCKI oraz libero Karol KORNIAK. Nie mamy zbyt dobrego przyjęcia zagrywki i brak libero powoduje, że to przyjęcie jest jeszcze gorsze. Tym niemniej wynik uzyskany przez zespół należy uznać za satysfakcjonujący. Przegrany set z Wyszanowem, to nie efekt słabszej gry /chociaż czasami nasz zespół na to stać/, a wpuszczenie na parkiet zmienników. Ci jednak nie udźwignęli ciężaru gry i ponieśli porażkę. Kacper BRUS /niespełna 16 lat/, Tomek SZACHNOWSKI /18/, czy Rafał LEŚNIAK /19/ to młodzi adepci i muszą się jeszcze dużo uczyć, ale że są chętni to przyszłość przed nimi. W pierwszym zespole na środku zadebiutował 2-metrowy Sebastian DRACZYŃSKI. Uczy się w S.O.S. w Pyrzycach i mając zajęcia 2 razy dziennie 5 razy w tygodniu nie zasypuje gruszek w popiele. Tylko się cieszyć. Niżej podpisany niestety nie mógł być na tym turnieju i trudno jest pisać relację na podstawie suchych wyników. Może tylko cieszyć kolejna wygrana z drużyną ze SŁOŃSKA. Chłopcy jak już kogoś raz pokonają nabierają wiary we własne siły i później jest już łatwiej. Pokonali ich nie tak dawno na turnieju w Dębnie i teraz idzie już z górki.

MYŚLIBOR Myślibórz grał w składzie

Arek SZTOBAN /kpt/, Tomek SZTOBAN, Sebastian DRACZYŃSKI, Filip DILC, Damian MIĄSKO, Kamil KOCIACH oraz Darek GARNCARZ /libero/, Tomek SZACHNOWSKI, Rafał LEŚNIAK, Kacper BRUS.

poniedziałek, 19 stycznia 2015

Sukcesy drużyn z Zespołu Szkół

15.01.15r. Myśliborskie Stowarzyszenie Miłośników Piłki Siatkowej przeprowadziło 2-gą turę IX Mistrzostw Myśliborza Szkół Ponadgimnazjalnych. W pierwszej parze spotkały się ekipy z Zespołu Szkół. Zwycięzcą mógł zostać tylko jeden zespół, oczywiście LICEALIŚCI. Nie pozostawili cienia złudzeń młodszym kolegom z Gimnazjum, i wiadomo kto rządzi. Wynik 2:0 /13,12/ mówi wszystko. Podobnie było w spotkanie faworyta Mistrzostw czyli TECHNIKÓW ze Strzeleckiej z Gimnazjalistami z Pionierów. Także i w tym przypadku faworyt nie dał nawet złapać "głębszego oddechu" "młodziakom" i odprawił ich bardzo szybko ze zdobyczą zaledwie 19 punktów w obu setach. Wynik 2;0 /13,6/ dla TECHNIKÓW.

W meczu o III m spotkały się obie ekipy GIMNAZJALISTÓW. Pierwszy set to od początku gra wyrównana, ale gra pełna błędów. Mniej popełniali ich uczniowie z Zespołu Szkół i systematycznie powiększając przewagę objęli prowadzenie 21:16. Moment dekoncentracji i zmniejszenie przewagi 24:21. Ponowną słabość swoich rywali wykorzystali Gimnazjaliści z Pionierów i doprowadzili do wyrównania 24:24, ale to było wszystko na co było ich stać tego dnia. Set 26:24 dla Gimnazjum z Za Bramki. Drugi set to po początkowej równej grze, wraz z jej upływem uwidaczniał jednego faworyta, Gimnazjaliści z Za Bramki uzyskiwali coraz większa przewagę i wygrali zdecydowanie tego seta i mecz. "BRAMKARZE" - "PIONIERZY"  2:0 /24,19/.
Po tym spotkaniu na plac boju wyszły drużyny zwycięskie podczas eliminacji czyli faworyt mistrzostw, drużyna TECHNIKÓW z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 oraz LICEALIŚCI z Zespołu Szkół. Oba sety były bliźniaczo podobne. Początkowo przewagę, nawet kilkupunktową uzyskiwali TECHNICY  i widocznie uspokojeni prowadzeniem oddawali inicjatywę rywalom, którzy skrzętnie to wykorzystywali i zaliczali sety na własną korzyść. W I secie TECHNICY uzyskali przewagę 14:11, aby błyskawicznie ją stracić i przegrywać 15:19. Za moment odrobili straty 19:20, ale to było wszystko. Do końca grali bez wiary we własne umiejętności i set dla rywali. Drugi set to od początku wielka mobilizacja TECHNIKÓW i kilkupunktowe prowadzenie 5:0, 10:5, 16:10 i jak zwykle coś się zacięło. Mozolnie budowana przewaga po błędach własnych błyskawicznie została utracona i LICEALIŚCI objęli prowadzenie 20:19 i nie oddali go do końca meczu. Zwycięstwo 2:0 /21,22/ aczkolwiek niespodziewane to w pełni zasłużone. Tłumaczenie opiekuna ZSPG nr 3, że zespół jest słaby psychicznie, ma się tak jak pięść do oka. Jeżeli nie robi się treningów podczas SKS-ów to jak zespół ma funkcjonować? Oni spotykają się tylko..... na korytarzach szkolnych. Tacy zawodnicy jak Darek GARNCARZ, czy Rafał LEŚNIAK potrzebują ogrania w kolektywie. W zespole LICEUM brylował zdecydowanie Bartek CHMIEL. Próbował mu dorównać Wojtek CZUPRYŃSKI, ale nie zawsze z dobrym skutkiem. Szkoda, że obaj zaprzestali treningów z naszym Stowarzyszeniem.

Wytworzyła się ciekawa sytuacja, gdyż uważani za zdecydowanego faworyta TECHNICY po 2-ch turniejach zgromadzili tyle samo punktów co LICEALIŚCI, ale ustąpili im pierwszeństwa z uwagi na gorsz zdobycze setów.

TABELA po 2-ch turniejach

1. LICEUM                                        8 PKT     7:2 sety
2. TECHNIKUM                              8              6:3
3. GIMNAZJUM z Za Bramki       3              3:6
4. GIMNAZJUM z Pionierów        3              2:7

Ciekawie zapowiada się ostatni turniej, który zostanie rozegrany 11.02.2015r w Zespole Szkół, czyli, że gospodarzem będą LICEALIŚCI. W pierwszych meczach spotkają się zespoły posiadające taką samą ilość punktów i sąsiadujące w tabeli. Zwycięzcy zapewnią sobie medalowe pozycje, a zwycięzca meczu LICEUM kontra TECHNIKUM zapewni sobie tytuł MISTRZA MYŚLIBORZA . Czy Gospodarze wytrzymają presję i wygrają, czy koledzy i koleżanki swoim dopingiem wspomogą aktualnych liderów, czy Bartek CHMIEL i Wojtek CZUPRYŃSKI okażą się lepsi od Darka GARNCARZA i Rafała LEŚNIAKA? na te i inne pytania otrzymamy odpowiedź dnia 11.02.2015r na sali sportowej ZESPOŁU SZKÓŁ przy ul. Za Bramką.

Młodzi siatkarze i organizatorzy liczą na sportowy doping dla wszystkich zespołów.