poniedziałek, 22 lipca 2013

Zwycięstwo Gwiazd Siatkówki

Zdj. Gwiazdy Siatkówki
W sobotę 20.07.2013 w Myśliborzu, z inicjatywy MSMPS Myślibórz, pod honorowym patronatem Starosty Myśliborskiego odbył się I Turniej Gwiazd siatkówki – Benefis Romana Maca. Turniej odbył się na boisku Orlik stadionu miejskiego OSiR w obsadzie trzech drużyn. Nie stawiła się Drużyna Oldboje – Myślibor Myślibórz z przyczyn obiektywnych (choroby, praca, niespodziewane wyjazdy itp.).

Jak było do przewidzenia drużyna Gwiazd Siatkówki nie pozostawiła złudzeń swoim przeciwnikom. Gwiazdy Siatkówki grając w składzie: Roman Bartuzi, Łukasz Chajec (Olimpia Sulęcin – II liga), Wojciech Janas (GTPS Gorzów Wlkp. – II liga), Michał Janecki (GTPS Gorzów Wlkp. – II liga), Zygmunt Mac, Konrad Wit i Marcin Buczkowski w swoim pierwszym meczu gładko pokonał drugi zespół Myślibor Myślibórz. W naszym zespole było widać respekt dla przeciwnika. Mecz w zasadzie bez historii.

W ostatnim i jednocześnie meczu finałowym spotkały się drużyny Gwiazd Siatkówki i Myślibora – 1 Myślibórz. Nasza drużyna przystąpiła do meczu z wielką wolą odniesienia zwycięstwa. Grali bez respektu, chociaż było widać brak treningów oraz przygotowania do turnieju. Przyjęcie nie było najlepsze, a tym samym szwankował atak. W I secie nasza drużyna prowadziła od początku, a w pewnym momencie przewaga urosła do 4 punktów (22:18), wydawało się że set padnie naszym łupem. Efektownie atakował najmłodszy w zespole Wojciech Szczepaniak, a ze środka gwoździe wbijali Tomek Pasternak i Rafał Kulczycki. Dobrze rozgrywał Dawid Maj (brak kontaktu z piłką przez 4 m-ce). Swoje punkty dołożyli Tomek Szczepaniak i Damian Miąsko. Dobrze w przyjęciu i asekuracji spisywał się Arkadiusz Sztoban. Dobra gra przełożyła się na wysokie prowadzenie w końcówce (22:18). Jednak nie dało to końcowego zwycięstwa. Gwiazdy wyrównały i objęły prowadzenie 25:24. Myślibor-1 niezrażony niepowodzeniem wyszedł na prowadzenie 26:25 i na tym zakończyły się emocje, gdyż na zagrywkę wszedł Wojciech Janas, posłał dwa asy serwisowe i set padł łupem Gwiazd. Drugi set to wyraźna dominacja zespołu „Gwiazd”, w którym prym wiedli „Ligowcy”. W obu naszych zespołach był widoczny długi rozbrat z piłką. Przekonaliśmy się, że nie wystarczy wyjść na boisko i grać. Żeby grać, wygrywać (a przecież w sporcie o to chodzi) trzeba systematycznie trenować. Turniej rozpoczął się meczem pomiędzy dwiema drużynami naszego Stowarzyszenia. Przewaga pierwszego zespołu była widoczna. Oba sety wygrane do 15-stu. Podobnie było w meczy pomiędzy zespołem Myślibor-2, a „Gwiazdami”.

MVP Turnieju - Wojciech SZCZEPANIAK
(Puchar Radia Plus Lipiany - August KIMBAR)

Skład MSMPS Myślibora Myślibórz - 1

Dawid MAJ (kpt), Wojciech i Tomasz SZCZEPANIAKOWIE, Rafał KULCZYCKI, Damian MIĄSKO, Tomasz PASTERNAK oraz Arkadiusz SZTOBAN (libero)

Skład MSMPS Myślibora Myślibórz - 2

Tomasz SZTOBAN (kpt), Łukasz LEŚNIAK, Darek GARNCARZ, Krzysztof PASTERNAK, Kamil KOCIACH, Karol KORNIAK, Rafał OSZCZYNA, Maciej NORSESOWICZ

Otwarcia I Turnieju Gwiazd dokonała Pani Urszula Sawicka, Sekretarz UMiG Myślibórz, która jednocześnie wręczała pucharu po zakończeniu turnieju w obecności Augusta Kimbara, Radnego Starostwa Pyrzyckiego oraz Przedstawiciela Starostwa Myśliborskiego Zbigniewa CieleckiegoPani Urszula dokonała uroczystego zamknięcia I Turnieju Gwiazd Siatkówki.

Szczególne podziękowania należą się sponsorom, bez zaangażowania, których nasze przedsięwzięcie byłoby niemożliwe do zrealizowania: