środa, 13 listopada 2013

Turniej "Dzień Niepodległości"

MSMPS vs ODRA
Po raz dziesiąty byliśmy organizatorami siatkarskiego turnieju z okazji „Święta Niepodległości „ o puchar burmistrza MiG Myślibórz, a po raz pierwszy zaprosiliśmy nieznaną nam bliżej drużynę LEK-STOM Gorzów Wlkp. (powstała jesienią br.), ale z gwiazdami pierwszej wielkości w osobach Krzysztofa Śmigla, Macieja Kowalczuka i Marcina Urbanowskiego. Gorzowianie w pierwszym meczu zmierzyli się z „Krajanami” z Górzycy występującymi jako „Odra”. Wydawało się, że los zadrwił sobie z uczestników, od pierwszego meczu wyznaczył faworytów. Nic bardziej mylnego, ale po kolei. Gorzowianie rozpoczęli z animuszem i w szybkim tempie pozbawili Odrę złudzeń. Drugi set rozpoczęli w zmienionym składzie m.in. bez najlepszego Macieja Kowalczuka, a za to z Marcinem Urbanowskim. Ta zmiana i jeszcze jedna wprowadziła chaos w poczynaniach LEK-STOMU i Górzyczanie gładko wygrali seta dzięki atomowym, zbiciom Tomka Czapłona i Adama Kierskiego. Tie Break to już dobre wprowadzenie się do zespołu M. Urbanowskiego. Dynamiczne ataki Marcina i Krzysztofa pozwoliły wygrać cały mecz LEK- STOM Gorzów Wielkopolski. Trzeba dodać, że Odra grała w 5- osobowym składzie.

Drugi mecz to spotkanie odwiecznych rywali czyli OSiR-u Dębno i Myślibora Myślibórz.
W ostatnich latach myśliborzanie wygrywali mecze zarówno u siebie jak i w Dębnie. Jednak nasi sąsiedzi przyjechali mocno zmobilizowani i zapowiadali srogi rewanż rezygnując nawet ze zrobienia pamiątkowego zdjęcia, gdyż nie chcieli tracić koncentracji. Na niewiele się to jednak zdało. Jeszcze w pierwszym secie stawiali duży opór , przez pewien nawet prowadząc, ale końcówka zdecydowanie należała do Myślibora. Szalał wręcz Filip Dilc, otrzymywał dokładne dogrania od Dawida Maja. Poprawne było też przyjęcie . jakość naszej gry wzrosła jeszcze w drugim secie. Arek Sztobna, jak i pozostali przyjmujący nie stracili przyjęcia więc Dawid mógł dzielić i rządzić. Zdecydowane zwycięstwo w secie i w całym meczu.

Wydawało się, że to zwycięstwo doda skrzydeł naszym zawodnikom w drugim meczu, który rozpoczęli z marszu, a ich przeciwnikiem byli pogromcy Odry czyli LEK- STOM. Magia nazwisk zadziałała i graliśmy usztywnieni. Marcin Urbanowski szalał u przeciwnika. Jego zmienne zagrywki robiły spustoszenie w grze naszego zespołu. Siadło przyjęcie i nie było „z czego grać”. Trwał ten stan do drugiego seta do wyniku 12:17. Jak to zwykle u nas bywa , że grać zaczynamy mając nóż na gardle. Tak było też w tym przypadku. Zaskoczyło wszystko: przyjęcie, zagrywka i przede wszystkim skuteczność. Gorzowianie nie wiedzieli co się dzieje. Set po wielkim boju dla nas. Dobra passa trwała także w tie breaku, mimo że zmiana stron nastąpiła przy stanie 7:8. Mobilizacja w naszej ekipie i mecz niespodziewanie wygraliśmy. Z Kopciuszka staliśmy się faworytem do wygrania całego turnieju.

Zanim przystąpiliśmy do meczu o wszystko z Odrą, nasz przyszły rywal musiał pokonać naszych przyjaciół z Dębna. Uczynił to lekko, łatwo i przyjemnie nie męcząc się zbytnio. Myślibor spotkanie z Odrą rozpoczął na fali. Wychodziło prawie wszystko. Dobrze atakował Filip, a także Karol Korniak i Wojtek Szczepaniak. Mniej skuteczni byli środkowi: Rafał Kulczycki i Łukasz Leśniak, ale i oni dołożyli swoje cegiełki do zwycięstwa w tym secie. Dobra gra skończyła się wraz ze zdobyciem ostatniego punktu w pierwszym secie. Rozegrał się Adam Kierski , a że wtórowali mu bardzo skuteczni Łukasz Lato i Michał Przymuszała, o Tomku Czapłonie nie wspominając to nic dziwnego, że Andrzej Klepacki dzielił i rządził i prowadził Odrę do zwycięstwa. Tie Break początkowo świetna gra naszego zespołu. Trwało to do stanu 7:3, a zmiana boisk nastąpiła przy stanie 7:8, później było 7:11 i 9 :13. Zryw naszej ekipy i 12:13. Za chwilę jednak było po meczu. Możliwość wygrania po raz pierwszy z Odrą podziałała paraliżując nasz młody zespół. Zgodnie jednak ze staropolskim powiedzeniem „co się odwlecze to nie uciecze” i nadejdzie taki dzień, kiedy Odra polegnie.

W ostatnim meczu turnieju LEK-STOM bez wysiłku pokonał zespół OSiR-u Dębno. O kolejności w turnieju decydowała tabela, gdyż trzy drużyny miały identyczny dorobek punktowy i setowy. Zgodnie z dodatkową tabelką LEK-STOM wygrał turniej mając jeden mały punkcik zdobyty od Odry. Przegrać musiał ktoś, aby wygrać mógł ktoś.

Wyniki:
Lek-Stom Gorzów Wlkp - Odra Górzyca                                                             2:1 (20,-18,11)
Myślibor Myślibórz - OSiR Dębno                                                                         2:0 (21,15)
Myślibor Myślibórz - Lek-Stom Gorzów Wlkp                                                   2:1 (-18,22,12)
Odra Górzyca - OSiR Dębno                                                                                  2:0 (17:15)
Myślibor Myślibórz - Odra Górzyca                                                                     1:2 ( 20, -19, -12)
Lek-Stom - OSiR Dębno                                                                                         2:0 (21,16)

Tabela:
1. Lek-Stom Gorzów Wlkp 5pkt 5:3 - 117:114
2. Odra Górzyca 5pkt 5:3 - 116:114
3. Myślibor Myślibórz 5pkt 5:3 - 114:119
4. OSiR Dębno 3pkt 0:6

MVP Turnieju - Tomek Czapłon (Odra Górzyca)

Skład Myślibora:
Dawid Maj (kpt.), Wojciech Szczepaniak, Rafał Kulczycki, Filip Dilc, Karol Korniak, Arkadiusz Sztoban (Libero) i Tomasz Sztoban.

Puchary wręczał Arkadiusz Janowicz (Burmistrz MiG Myślibórz)

Naszymi sponsorami byli:
- UMiG Myślibórz
- Danuta i Zenon Kołodziejczakowie (Przedsiębiorcy z Myśliborzyc)
- Jan Aniśkiewicz (Przedsiębiorca z Ław)

Po turnieju  również w Gazecie Lubuskiej ukazała się krótka wzmianka o naszym stowarzyszeniu!

Autor: Stanisław Trusiuk