niedziela, 20 października 2013

VI Memoriał im. Waldemara Rawluka Myślibórz

Zdj. Mecz "Delta" - Myślibor 2
Od porażki rozpoczęliśmy sezon 2013/2014. Naszymi pogromcami okazali się zawodnicy „DeltyBarlinek, zespołu grającego w osłabionym składzie, ale jednak sześcioma zawodnikami na parkiecie. Nasz pierwszy zespół grał w szalenie eksperymentalnym pięcioosobowym składzie z niżej podpisanym jako rozgrywającym. Kontuzje, obowiązki w pracy oraz na uczelni, a także niespodziewane wyjazdy i choroby – oto przyczyny nieobecności podstawowych graczy. O poziomie sportowym nie będziemy się rozpisywać. Na pewno nie był najwyższy, ale mecz między naszym pierwszym zespołem a „Deltą” był bardzo zacięty i wyrównany. Więcej szczęścia mieli goście i oni schodzili z parkietu jako zwycięzcy. W pierwszym secie cały czas Barlinek prowadził różnicą 1-2 punktów, ale w końcówce wyszliśmy na prowadzenie i set dla naszej drużyny. Drugi set miał podobny przebieg z tym, że barlineccy zawodnicy wytrzymali do końca i set padł ich łupem. Trzeci set znów „Delta” prowadziła jednym punktem, a nasz zespół wyrównywał. Tak było do stanu 10:10. Na zagrywkę wszedł Andrzej Strembicki, wykonał cztery zagrywki i zrobiło się 14:10 dla przeciwnika. Jeszcze chwilowy zryw z naszej strony i 14:13. Ostatni atak wykonał Marcin Michalski z „Delty” i przyjezdni cieszyli się pierwszym sukcesem w naszym Memoriale i to sukcesem zasłużonym.

Nasz drugi zespół składający się z przeważającej części młodych adeptów siatkówki musi się jeszcze dużo nauczyć. Wyniki poszczególnych setów mówią same za siebie. Jednak Rafał Leśniak, Wojtek Czupryński, Bartek Chmiel, Darek Garncarz i inni mają zadatki, tylko umiejętności trzeba podnosić systematycznie!