czwartek, 23 stycznia 2014

VII Mistrzostwa Myśliborza Szkół Ponadgimnazjalnych - 2 runda

Zakończyła się II tura Mistrzostw Myśliborza młodych adeptów siatkówki. Tak jak i poprzednio zdecydowane zwycięstwo odnieśli siatkarze z ZSP Gimn nr 3 , którzy po pokonaniu w walce eliminacyjnej GIMNAZJALISTÓW z ul. Pionierów w stosunku 2:0 /25:15, 25:11/. w meczu finałowym nie dał najmniejszych szans zespołowi z Zespołu Szkół wygrywając zdecydowanie 2:0 /25:20, 25:16/. Tym razem jednak pokonani stawili bardziej zdecydowany opór zwycięzcom i kilkakrotnie złapali blokiem asa "TRÓJKI", Wojtka SZCZEPANIAKA czym mocno popsuli mu ... urodziny.

W drugim meczu eliminacyjnym spotkały się dwie ekipy z ZESPOŁU SZKÓŁ, czyli LICEALIŚCI i GIMNAZJALIŚCI. Starsi koledzy w meczu derbowym nie dali "podskoczyć" młodszym i odnieśli zdecydowane zwycięstwo 20 /25:14, 25:9/.

W meczu o III m tym razem lepsi okazali się Gimnazjaliści z ul. Pionierów, którzy pokonali swoich rówieśników 2:1 /25:22, 18:25, 15:13/. Pokonani mieli swoją szansę w I secie prowadząc nawet 11:3, ale chyba mocno przestraszyli się możliwości wygranej i ... niestety dla nich przegrali.

Wyniki
Tabela VIII Mistrzostw po 2-ch  rundach
1. Zespół Szkół PGimn. nr 3 w Myśliborzu                                                               10 pkt 8:0 sety
2.Zespół Szkół im. Noblistów                                                                                       6 pkt 4:4: sety
3. Gimnazjum im. Noblistów Polskich                                                                         3 pkt 3:6 sety
4. Gimnazjum ul. Pionierów                                                                                          3 pkt 2:7 sety

Trzecia i ostatnia runda VIII Mistrzostw zgodnie z przyjętym terminarzem odbędzie się w sali sportowej ZESPOŁU SZKÓŁ im. NOBLISTÓW POLSKICH w dniu 14.02.2014. Początek o godz. 9.00, a w pierwszym meczu spotkają się oba zespoły GIMNAZJALISTÓW.