niedziela, 18 lutego 2018

KAPITALNY WYSTĘP Bogdana JURANTA.

W dniu 18.02.2018 w przyjaznych murach sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Mysliborzu został rozegrany kolejny turniej w Piłce Siatkowej z okazji WYZWOLENIA MYŚLIBORZA. Fundatorem 4 pucharów dla uczestniczących drużyn był miejscowy Ośrodek Sportu i Rekreacji, a fundatorem pucharu dla MVP współorganizator czyli MSMPS-LZS MYŚLIBOR.
Po raz pierwszy w tym turnieju wzięła udział drużyna z Gryfina HALLOPIZZA.Pl, grająca na codzień w I lidze SALPS, w której spisuje się nieźle [VI miejsce na 10 druzyn] i przypadł im zaszczyt rozpocząć turniej z ekipą ZBIERANINA Myślibórz [tak się nazwali i byli faktycznie zbieraniną]. Tylko początek obu setów był względnie wyrównany, a później ekipa Marcina FIEDOROWICZA odjeżdżała w szybkim tempie i nie pozostawiała złudzeń kto jest lepszy. Marcin pokazał wiele ciekawych akcji. Uderzał prawie z każdej pozycji, na której aktualnie sie pojawiał. Przyjemnie było podziwiać jego grę jak też i całego zespołu HALLOPIZZA.
W kolejnym spotkaniu spotkały się zespoły MYŚLIBORA oraz niby nowej ekipy HORDA [bez żadnej miejscowości], ale w gruncie rzeczy była to ekipa DELTY Barlinek wzmocniona zawodnikami z Lipian. Początek jak to zwykle bywa bardzo wyrównany i trwało to do połowy seta. W pewnym momencie
zawodnik HORDY przeskoczył środkowa linię boiska, nadepnął na nogę Szymona MARCZYKA, przyjmującego MYSLIBORA, rozległ się okrzyk bólu.... i to bylo zakończenie meczu i turnieju dla Szymona. Skręcenie stawu skokowego prawej nogi, opuchlizna, zimne okłady.... i odjazd do domu. Skofundowany i rozbity zespół MYSLIBORA oddał tego seta prawie bez walki. Trzeba było przemeblować ustawienie i w drugim secie następowało "docieranie się trybików". Stało sie to dość szybko i HORDA nie wiedziała co się dzieje. Szalał wręcz Bogdan JURANT, który z atakującego przeszedł na pozycję przyjmującego. Był wręcz wszędzie, przyjmował, atakował, asekurował, serwował. Stał się godnym rywalem dla Marcina Fiedorowicza i pretendentem do nagrody MVP. Zresztą w naszym zespole pozostali zawodnicy także spisywali się nieźle. Jakub ULLER z pozycji rozgrywającego przeszedł na atak, a nowy rozgrywacz zaczął spisywać się też nieźle i MYŚLIBOR bardzo szybko uzyskał przewagę, którą systematycznie powiększał. Dobrze na pozycji przyjmującego spisywał się także Rafał LEŚNIAK, który spotkanie rozpoczął dość bojaźliwie, ale w końcu zaskoczył i był pełnowartościowym zawodnikiem. Dwaj środkowi czyli Rafał KULCZYCKI i Tomek SZCZEPANIAK też spisywali się nieźle, ale widać było duże zaległości treningowe. Grali na miarę swoich mozliwości. Szybkie zwycięstwo w secie i wiara w końcowy sukces po kontuzji Szymka powróciła. Tym bardziej, ze zaraz po tym spotkaniu MYŚLIBOR wyszedł naprzeciw bardzo wysokiemu zespołowi ZBIIERANINA. Wyżsi nie znaczy lepsi. Jak zwykle cały set dość wyrównany. Wynik na pograniczu remisu. Raz jeden, raz drugi zespół zyskiwał przewagę 1-2 pkt, ale końcówka znów należała do MYŚLIBORA. I tradycyjnie szalał Bogdan JURANT. Był prawie nie do upilnowania, a po jego uderzeniach "parkiet prawie fruwał pod sufit" - tak silne to były ciosy. Bardzo dobrze rozprowadzał grę nasz rozgrywacz i zdarzało się, że potrójny blok szedł do Bogdana a piłkę "na czystej siatce" dostawał KUBA i nie pozostało mu nic innego jak ...kończyć skutecznie atak. Tak samo czynili to i pozostali zawodnicy MYŚLIBORA, a ekipa ZBIERANINY ...wręcz stanęła - set szybko się skończył.
Do nastepęnego spotkania wyszły zespoły HALLOPIZZA i HORDA. Było trochę walki na początku każdego seta, trochę skutecznych ataków zawodników z ekipy HORDY. Jednakże przewaga Gryfinian była zdecydowana w każdym elemencie.
Zdecydowanie pokonana ekipa HORDY do następnego spotkania przystąpiła z wielką wolą walki. Przez długi czas prowadziła, ale niestety w końcówce seta uległa ekipie ZBIERANINA. II set to już niepodważalna dominacja HORDY. ZBIERANINA jakby zadowolona z wygrania I seta stanęła i set skończył się ich sromotna porażką. Praktycznie był to mecz o III miejsce w turnieju, które tym samym zajęła ekipa HORDY.
I tak dotarliśmy do wielkiego finału, w którym spotkały się teamy bez porażki czyli HALLOPIZZA i MYŚLIBOR. Nasz zespół otrząsnął się już po kontuzji Szymka MARCZYKA i w przemeblowanym składzie zaczął spisywać się nadspodziewanie dobrze. Wola walki, ambicja i walka do końca - to atuty naszego zespołu, obojętnie w jakim składzie występuje. A jeżeli ma się wśród swoich takiej klasy zawodnika jak Bogdan JURANT, dzielnie wspomaganego przez Jakuba ULLERA i pozostałych naszych zawodników, to wszystko może się zdarzyć. To spotkanie można scharakteryzować jako pojedynek dwóch indywidualności: Marcina FIEDOROWICZA i Bogdana JURANTA. Obaj dwoili się i troili, wychodzili wręcz z siebie aby zapewnić zwycięstwo swojemu zespołowi. Zdaniem obserwatorów zwycięsko z tego pojedynku wyszedł JURANT, mimo, że spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu HALLOPIZZA, a w samej końcówce Bogdan trochę osłabł i nie był już tak skuteczny. Oba sety miały bardzo podobny przebieg. Bardzo wyrównany prawie cały set, niewielka przewago MYŚLIBORA, ale w końcówce bardziej wyrównany, wyższy i zgrany zespół rywali przechylał szalę zwycięstwa na swoją stronę. Szczególnie wyraźnie dało sie to zauważyć w II secie. Po wyrównanym początku. MYSLIBOR objął prowadzenie, które dzięki skuteczności przede wszystkim Bogdana JURANTA doprowadził do stanu 22:17 i... jak to czasami bywa z naszym zespołem - coś się zacina. Ta niemoc trwała od stanu 22:17 do stanu 22:24. Strata aż 7 punktów z rzędu - to się rzadko zdarza, ale jednak dzisiaj się co przytrafiło. Przegraliśmy tego seta, ale nie wystąpiliśmy w pełnym składzie a i kontuzja Szymka też miała wpływ na nasze poczynania. Nie pomogła doskonała gra Bogdana JURANTA, wybranego zdecydowanie MVP całego turnieju. Takich trzech jak on jeden i można myśleć o zwycięstwach w turniejach. nasi pozostali zawodnicy nie spisywali się źle, {zwycięstwa z HORDĄ i ZBIERANINĄ, a także wyrównana walka z HALLOPIZZA świadczą o dużym potencjale naszej ekipy], ale zaległości treningowe dają znać o sobie.Dodatkowo należy wspomnieć o braku naszego libero, który zawsze ma jakieś wytłumaczenia, gdy zbliża się turniej. Szkoda. Zapewne zespół funkcjonował by inaczej i lepiej.
WYNIKI TURNIEJU:
ZBIERANINA - HALLOPIZZA 0:2, [-16, -19]; MYŚLIBOR - HORDA 1:1 [-20, 14]; ZBIERANINA - MYŚLIBOR 0:2 [-21' -17].
HALLOPIZZA - HORDA 2:0 [17,15]; HORDA - ZBIERANINA 1:1[-20; 14]; MYŚLIBOR - HALLOPIZZA -22,-23].