poniedziałek, 17 lutego 2014

TRIUMF ZSP GIMN. nr 3

W dniu 14.02.2014 zakończyły się VIII Mistrzostwa Myśliborza Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej. Bezprzykładny triumf odniosła drużyna ZSP Gimn. nr 3 w Myśliborzu, która w trzech turniejach eliminacyjnych odniosła komplet zwycięstw, nie tracąc nawet seta. W ostatnim turnieju pokonała drużynę Zespołu Szkół 2:0 (17; 20) i awansowała do finału. Mogło by się wydawać, że było lekko, łatwo i przyjemnie. W I secie "trójka" narzuciła swój styl i wyszła na zdecydowane prowadzenie 23:10. Wydawało się, że jest już po meczu. Tymczasem zagrywkę odzyskał ZS i dzięki wielkiej niefrasobliwości, a później już nerwowości "trójki" zaczął zmniejszać przewagę. Wyrzucenie piłki na aut przez zagrywającego spowodowało, że inicjatywę przejęła "3" i wygrała seta. Szalał na boisku Wojtek Szczepaniak, który imponował przyjęciem i spokojem w grze. Drugi set to metamorfoza zespołu ZS i prowadzenia prawie przez cały set. Niestety prowadzenia nie dowieźli do końca. Zwyciężyło większe doświadczenie zwycięzców. Drugi mecz między gimnazjalistami był w zasadzie bez historii, a szczególnie I set. Dominował udany serwis, a brak przyjęcia powodował, że piłka zamiast do partnera wędrowała w sufi lub na ścianę. W II secie było prowadzenia przez cały set gimnazjalistów z ul. Pionierów, ale końcówka należała do Gimn. z ZS i oni wygrali 2:0 (11; 23).

Mecze finałowe bez historii. W meczu o 3 miejsce ZS im. Noblistów Polskich pokonał Gimnazjum im. H. Sienkiewicza 2:0 (11; 22), a w meczu o I miejsce ZSP Gimn. nr 3 łatwo pokonał Gimnazjum z ZS 2:0 (15; 15)

Klasyfikacja końcowa
1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3                           15 pkt     12:0  sety
2. Zespół Szkół                                                                                   8             6:6
3. Gimnazjum Zespołu Szkół                                                        6             5:8
4. Gimnazjum im H. Sienkiewicza                                              4             2:11

Zdecydowanie najwszechstronniejszym siatkarzem VIII Mistrzostw był Wojciech Szczepaniak uczeń II kl. Technikum z ZSP Gimn. nr 3, na co dzień trenujący w Myśliborskim Stowarzyszeniu Miłośników Piłki Siatkowej MYŚLIBOR Myślibórz, które od 8 lat jest organizatorem tej imprezy.

Puchary dla wszystkich drużyn ufundowało ZACHODNIOPOMORSKIE ZRZESZENIE LZS w Szczecinie.