poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Kolejny triumf MSMPS "MYŚLIBORA" Myślibórz

W ostatnią niedzielę kwietnia odbył się VIII Turniej w Piłce Siatkowej "WIOSNA-14" o Puchar Burmistrza MiG Myślibórz, w którym uczestniczyły 3 drużyny. Niestety zawiodła awizowana wcześniej drużyna KOZARYN Gorzów Wlkp., która wycofała się w ostatniej chwili. Przyczyna czysto prozaiczna - kontuzje 2 zawodników.

Turniej rozpoczęliśmy meczem derbowym, czyli "MYŚLIBOR-1" kontra MYŚLIBOR-2. Niespodzianki nie było, mimo, że pierwszy zespół I seta rozegrał w 5-cio osobowym składzie. Najmłodszych adeptów siatkówki ogarnął "paraliż". Zapomnieli jak się podbija piłkę siatkową. Popis "gwiazdorstwa" dał "porcelanka", który po nieudanym zagraniu kolegi z całej siły kopnął piłkę w kierunku zegara. Na szczęście swoje nie trafił i nie dowiedział się ile kosztuje jego naprawa. Sam niejednokrotnie knocił b. proste piłki. Cóż jednak - swoje błędy trudno dostrzec, natomiast partnera są aż nadto widoczne. Tyle o meczu derbowym. Wynik mówi sam za siebie.

W drugim spotkaniu DELTA Barlinek również zdecydowanie pokonała naszych młodych adeptów siatkówki, mimo, że wystąpiła osłabiona swoim podstawowym atakującym i turniej rozegrała w składzie 5-cio osobowym. I set przebiegał początkowo pod dyktando DELTY, ale po kilku zagrywkach Darka GARNCARZA młodzież doprowadziła do remisu 13:13, a po chwili objęła nawet prowadzenie 16:15. Na tym jednak zakończyła się dobra passa młodego zespołu. Zdobyli jeszcze kilka punktów i set bez sensacji dla Barlinka. W II secie nie było niespodzianki typu prowadzenie młodych myśliborzan. Od początku DELTA narzuciła swój styl i było po meczu. Brak zgrania i zrozumienia sensu gry w piłkę siatkową, to główne przyczyny słabego grania zespołu MYŚLIBOR-2. Jak się przychodzi co 3-4 trening, to efekty są aż nadto widoczne na boisku. Mecz zdecydowanie dla DELTY.

Po kilkunastu minutach finał rozpoczęły dwaj godni siebie rywale DELTA i MYŚLIBOR-1. Barlineccy zawodnicy grali w składzie 5-cio osobowym i było to aż nadto widocznie, chociaż w I secie początkowo prowadzili 1, 2 , a nawet 3-ma punktami. W drugiej części seta MYŚLIBOR doprowadził do wyrównania 16:16, odskoczył spokojnie na 3 punkty i kontrolując przebieg wydarzeń na boisku zwycięsko zakończył potyczkę w tym secie. Dobrą zagrywką popisywali się szczególnie Arek SZTOBAN i Karol KORNIAK, który tym razem grał jako przyjmujący i spisał się doskonale , co nie było niespodzianką. Karol potrafi i przyjmować i asekurować, a także skutecznie zaatakować. Posiada bardzo kąśliwą zagrywkę, co udowodnił w niejednym spotkaniu. Set dla MYŚLIBORA. II set MYŚLIBOR rozpoczął od prowadzenia . Delta wyrównał i tak przez kilka punktów. Później myśliborzanie odskoczyli na 2 punkty, ale DELTA wyrównała i objęła prowadzenie. Wydawało się, że myśliborzanie trochę lekceważyli "piątkę" z Barlinka. Końcówka jednak należała zdecydowanie do nas. Ostra zagrywka, kombinacyjny, szybki atak i DELTA odpłynęła. 4 punkty przewagi w końcówce uspokoiło grę przeciwnika, a naszym zawodnikom pozwoliło spokojnie dowieźć prowadzenie do końca seta. Mecz wyraźnie wygrany przez MYŚLIBOR. Barlinkowi nie udał się rewanż za przegrany turniej u siebie.

3. Myślibórz "Myślibor-2" Myślibórz

Najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju MVP  został Karol Korniak.

Składy MSMPS Myślibora Myślibórz

MYŚLIBOR-1 : Karol KORNIAK /kpt/, Arek SZTOBAN, Tomasz SZTOBAN, Rafał KULCZYCKI, Wojciech SZCZEPANIAK, Rafał OSZCZYNA

MYŚLIBOR -2 : Rafał LEŚNIAK /kpt/, Dariusz GARNCARZ, Sebastian DRACZYŃSKI, Kacper BRUS, Tomasz SZACHNOWSKI, Mateusz FIAŁKOWSKI.

Na zakończenie turnieju odbyła się miła uroczystość pożegnania naszego, niegdyś czołowego środkowego, Kamila KOCIACHA, który zakończył grę w naszym zespole. Doszedł do wniosku, że gramy za szybką piłkę, a on bez treningu (praca w Szczecinie) nie da sobie rady. Mamy nadzieję, ze w nowym otoczeniu będzie szło mu  równie dobrze jak w naszym zespole.

Puchary w imieniu Burmistrza oraz sponsorów wręczała Pani Urszula SAWICKA - Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy w Myśliborzu. Po raz kolejny przyniosła nam szczęście, które jednak poparliśmy dobrą grą. Do zobaczenia na kolejnym turnieju w dniu 18.05.2014, który będziemy organizować z okazji DNIA ZWYCIĘSTWA.

Szczególne podziękowania należą się rodzinie ANIŚKIEWICZÓW; Annie, Bartoszowi i Janowi. To w zasadzie dzięki ich wsparciu statutowej działalności naszego Stowarzyszenia VIII Turniej WIOSNA-2014 mógł się odbyć. Pan JAN stwierdził, że to nie jest koniec i latem postara się również wesprzeć naszą działalność.

Również należy podziękować przedsiębiorcom z Myśliborzyc; Danucie i Zenonowi KOŁODZIEJCZAKOM. Również Ci Państwo wspierają od lat naszą działalność.

Dzięki takim ludziom rozumiejącym sport nasze stowarzyszenie może egzystować. Zapraszamy serdecznie do współpracy innych ludzi dobrej woli, a piłka siatkowa w naszym pięknym miasteczku będzie się rozwijała, mimo niechęci kilku nam niechętnym.

Naszym kolejnym turniejem będzie tradycyjny już, bo X Turniej z okazji DNIA ZWYCIĘSTWA, który w roku bieżącym rozegramy w dniu 18.maja. od godz. 10.00 w sali sportowej Szkoły Podst. nr 3 w Myśliborzu. Serdecznie zapraszamy miłośników volleybala, a zapewniamy, że będzie dobry, amatorski poziom. Gwarantują to zaproszone drużyny, m.in. ODRA Górzyca, KOZARYN Gorzów i inne.