niedziela, 4 maja 2014

Kolejny turniej dla MYŚLIBORA

Po raz trzeci z rzędu w br. MYŚLIBOR wygrał turniej siatkarski. Tym razem organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Myśliborzu, a fundatorem pucharów był jego Dyrektor, Andrzej KOWALCZYK. Z uwagi na ograniczenia czasowe w turnieju wzięły udział tylko 3 zespoły: DELTA Barlinek, OLDBOYE Myślibórz i MSMPS MYŚLIBOR Myślibórz.

Turniej rozpoczęliśmy spotkaniem z DELTĄ Barlinek, którą w br. pokonaliśmy już dwukrotnie w turniejach w Barlinku i w Myśliborzu. Jak zwykle nasz skład odbiegał od optymalnego i graliśmy początkowo z całkowitym debiutantem MIŁOSZEM MOSKĄ, środkowym mierzącym 193 cm, który także dysponuje dobrym przyjęciem, oraz młodymi Darkiem GARNCARZEM, Rafałem OSZCZYNĄ  i Rafałem LEŚNIAKIEM. Początkowo nic nie zapowiadało naszego zwycięstwa. Barlinek objął prowadzenie i te kilka punktów przewagi dowiózł do stanu 16:11. Nic nie wychodziło dla naszej młodzieży. Zresztą trudno się dziwić, w tym składzie graliśmy po raz pierwszy i nasi debiutanci byli wyraźnie stremowani. Na dodatek rozegranie i atak także przedstawiały wiele do życzenia więc zanosiło się na pierwszą w tym roku porażkę z DELTĄ. Przy stanie 16:12 na odzyskujemy zagrywkę i... to było już ostatnie prowadzenie dla DELTY. Zaczął funkcjonować blok i kontratak. Coraz lepiej zaczęli się rozumieć Arkadiusz SZTOBAN i Miłosz MOSKA (spotkali się po raz pierwszy w życiu w środę na godzinnym treningu) i poszło do przodu. Wyszliśmy na prowadzenie 17:16, DELTA wyrównała, ale po chwili odzyskujemy prowadzenie, którego nie oddajemy do końca, a przy stanie 23:22 na boisku wchodzi Wojtek SZCZEPANIAK i skutecznym atakiem zdobywa punkt na 24:22, a po chwili asem z zagrywki kończy seta.

Drugi set to dominacja naszej drużyny. Nareszcie zaczął grać w ataku Tomasz SZTOBAN, który kilka razy soczyście przy atakował mijając blok rywali. Nagannym w jego grze było to, że zapominał o grze obronnej i blokowaniu. Dlaczego? On tylko to wie. Dobrze zaczął spisywać się Rafał LEŚNIAK, którego kilka soczystych ataków zrobiło wrażenie nie tylko na obserwatorach. Coraz mniej zastrzeżeń do ataku, ale gra obronna i asekuracja jeszcze nie jest najlepsza, wymaga radykalnej poprawy. Przewaga naszej drużyny była aż nadto widoczna i niech nikogo nie zmyli końcowy wynik seta. Prowadziliśmy nawet 16:8, ale tradycyjnie już musiała nastąpić dekoncentracja i oddaliśmy kilka frajerskich punktów. Potrafiliśmy się jednak pozbierać i set zakończyliśmy zgodnie z planem.

Kolejny pojedynek stoczyliśmy z OLDBOYAMI Myślibórz i o tym meczu można powiedzieć, że się odbył. Większość "PANÓW Z MIĘŚNIAMI PIWNYMI" nie bardzo wiedziała jak ugryźć naszą młodzież. Wyniki setów: do 13 i 17 nie wymagają komentarza. To był dobry sparing.

Wydawało się, że kolejne spotkanie, decydujące o II miejscu, to będzie spacerek dla DELTY. Nic bardziej mylnego. Barlineccy zawodnicy widząc nieporadność zespołu OLDBOYE w meczu z MYŚLIBOREM sądzili chyba, że "starsi panowie" padną na kolana i poproszą o "łagodny wymiar kary". Kto tak sądził był w błędzie. Ambicja i wola walki w I secie wzięła zdecydowanie górę nad rozklekotanym zespołem z Barlinka. Nie był to porywający mecz ale mógł się podobać ze względu na upór i walkę do końca myśliborskiego zespołu. Walczyli doputy, dopóki mieli siły, a tych starczyło tylko do początku II seta. Później już dominacja Barlinka nie podlegała dyskusji. Set dla DELTY. Kto sądził, że to koniec emocji i Delta zwycięsko zakończy tie break-a był w wielkim błędzie. Barlinianie uspokojeni łatwym zwycięstwem w II secie odpuścili początek III-go i to się zemściło. Zmiana stron nastąpiła przy stanie 8:2 dla teamu OLDBOYE. Jednakże był to tzw. "łabędzi śpiew" najstarszego zespołu i wyższość, przede wszystkim kondycyjna Barlinka wzięła górę i to DELTA kończąc zwycięsko tie break-a zajęła II miejsce.

Składy MSMPS Myślibora Myślibórz

Arkadiusz SZTOBAN (kpt), Wojciech SZCZEPANIAK, Rafal OSZCZYNA, Tomasz SZTOBAN, Darek GARNCARZ, Milosz MOSKA oraz Karol KORNIAK (libero) i Rafal LEŚNIAK.

Tym razem nie wybierano najlepszego zawodnika turnieju, ale sądzić należy, ze byłby nim zawodnik z naszego zespołu. Puchary dla drużyn biorących udział w turnieju wręczał ich fundator, czyli Andrzej KOWALCZYK, Dyrektor OSiR-u.