sobota, 6 grudnia 2014

SMERFY z 2-ki najlepsze

W dniu MIKOŁAJOWYM 2014 r. w gościnnych progach Szkoły Podst. nr 2 odbyły rozgrywki w piłce siatkowej z udziałem drużyn z miejscowych Szkół Podst. i Gimnazjów. W grupie Szkół Podst. wystartowały ponownie 3 zespoły 4-osobowe, w tym 2 ze Szkoły Podst. nr 2 i jeden z 3-ki.
W pierwszym, derbowym spotkaniu czyli obu zespołów z 2-ki lepszy okazał się kwartet "SMERFY", który zdecydowanie pokonał kwart "GARGAMELE" w stosunku 2:0 /15:5, 15:3/. Zwycięzcy idąc za ciosem wyzwali na pojedynek przez siatkę rówieśników z 3-ki, którzy nazwali się "J.P.KUJONY". Również i tym razem przeciwnicy byli bez szans, a SMERFY wygrywając 2:0 /15:9,15:8/ udowodnili, że w dwóch turniejach byli zespołem najlepszym. W meczu o 2-gie miejsce spotkały się zespoły poknane przez SMERFÓW. Wydawało się, że J.P.KUJONY powinny odnieść zwycięstwo. Nic bardziej mylnego, lepiej serwowali GARGAMELE i oni odnieśli zasłużone zwycięstwo 2:0 /15:12, 15:13/

Składy zespołów:

SMERFY: Dominik KULA, Szymon SROKOWSKI, Michał TELICKI, Hubert ŚWIDERSKI.
GARGAMELE: Adrian NOWAKOWSKI, Michał KWAPIS, Michał STRĄCZYŃSKI, Kacper KOWALCZYK.
J.P.KUJONY : Radek WARACHOWSKI, Jakub ZADROGA, Dominik ŚLIWIŃSKI, Dorian GRENDA.
Po kilkunastominutowej przerwie zjawili się pierwsi zawodnicy z Gimnazjów. W jednej z drużyn o nazwie GIMNAZJUM wystąpili zawodnicy z ul. Pionierów, a także gościnnie były uczeń tego Gimnazjum, Sebastian Draczyński, który aktualnie uczęszcza do S.O.S.-u w Pyrzycach, oraz uczeń ze Szk.Podst. nr 2. W drugim zespole "BEZ NAZWY" wystąpił mieszany zespół gimnazjalistów i Uczniów ze Szk. Podst. Pierwszy set to zdecydowana dominacja GIMNAZJUM, wśród których brylował oczywiście Sebastian DRACZYŃSKI, który kilkakrotnie soczyście zaatakował. Widać, że w Pyrzycach nie zasypuje gruszek w popiele. Czyni wyrażne i sytematyczne postępy. Jest to już dobrze wyszkolony zawodnik, który wie o co w tym sporcie chodzi. Aktualnie jest w kadrze młodzików naszego województwa.Set wygrany w stosunku 15:5 wyrażnie usatysfakcjonował Sebastiana i jego partnerów. Nie wyszło im to na dobre, gdyż przegrali 2-giego seta 13:15. Również w tie breaku ich dominacja nie była zbyt wyrażna, ale wystarczyła do zwycięstwa stosunku 10:7 i wygraniu całego meczu 2:1.

GIMNAZJUM; Sebastian DRACZYŃSKI, Kacper BRUS, Dominik DUSZEWSKI, Aleksander KASPRÓW i Michał STRĄCZYŃSKI.

BEZ NAZWY: Mateusz PRZYBYLSKI, Szymon ADAMCZAK, Kamil KRYSIAK, Michał TELICKI, Adrian NOWAKOWSKI i Dominik KULA.

W imprezie SPORTOWE SOBOTY nie wynik, ale uczestnictwo i sportowa zabawa były głównym celem i stąd też wszyscy uczestnicy otrzymali medale uczestnictwa.
SIATKARSKIE SPORTOWE SOBOTY przeprowadzili Sławomir MARSZAŁEK - nauczyciel w Szk. Podst. nr 2 i Stanisław TRUSIUK - prezes MSMPS-LZS MYŚLIBOR, który jednocześnie opracował niniejszą relację.