niedziela, 16 października 2016

Myślibórz, dnia 16.10.2016r.
WYGRANY TURNIEJ MEMORIAŁOWY

Cztery zaproszone drużyny uświetniły XII Memoriał im. Waldka RAWLUKA, nieżyjącego siatkarza, byłego zawodnika OSADNIKA Myślibórz. Dwie drużyny z naszego powiatu, a jedna z małej wioseczki w pow. goleniowskim. Impreza jak zwykle przebiegała w przyjemnej, sportowej atmosferze. Goście z goleniowskiego byli tym nieco zaskoczeni. no cóż.....
Turniej rozpoczął się meczem pomiędzy drużynami MYŚLIBOR ,a zespołem z pow. goleniowskiego, czyli LZS WĘGORZA. Rok temu też rozpoczęliśmy turniej meczem pomiędzy tymi zespołami i wówczas gładkie zwycięstwo odniósł nasz zespół. Byliśmy wówczas po kilku solidnych treningach całego zespołu. Tym razem było inaczej jesli chodzi o przygotowanie naszej drużyny. Wspólnego treningu nie było przez półtora miesiąca i zespół w tym składzie spotkał się po raz pierwszy.
Pierwszy set od początku toczył się przy minimalnej przewadze zespołu gości, którzy prowadzili 2-3 punktami. Jednak im bliżej końca seta, tym gra MYŚLIBORA była coraz płynniejsza, coraz lepsza. Początkowo nie mógł wejść w uderzenie Rafał KULCZYCKI, po którym było widać zaległości treningowe. Z czasem było coraz lepiej. Bardzo dobrze przyjął sie w zespole Karol IDZIKOWSKi, którego doświadczenie, parametry i obycie boiskowe miały wpływ na postawę zespołu i zwycięstwo. jak zwykle szalał rozgrywacz czyli Arek SZTOBAN, a jego brat Tomasz początkowo grał trochę bojaźliwie [braki treningowe], ale i on z czasem nabrał pewności siebie. Dobrze grali Tomek SZCZEPANIAK i Kamil KOCIACH - czyli obaj środkowi także zaczęli zwyżkować z poziomem gry i dzięki dobremu przyjęciu w wykonaniu Karola KORNIAKA [libero] wyszliśmy z opresji obronną ręką, wygraliśmy seta. Drugi set był już następstwem dobrej gry w końcówce pierwszego seta, chociaż początkowo goście stawiali zacięty opór. Jednak coraz pewniejsza gra naszego zespołu, w tym także zmienników, czyli Wojtka SZCZEPANIAKA i Darka GARNCARZA przyniosły porządany efekt i nasza przewaga zaczęła rosnąć regularnie. Wysokie zwycięstwo i pewna wygrana w meczu.
Drugi mecz to spotkanie pomiędzy CRS DELTĄ Barlinek a KS BOLESZKOWICE. Goście z Barlinka przyjechali tylko w 4-osobowym składzie i ....niespodziewanie wygrali z 6-tką Boleszkowiczan. Barlineccy zawodnicy byli wszędzie, ruszali się żwawiej po boisku i gładko wygrali pierwszego seta. Drugi set to odwrotność pierwszego. Bardziej ruchliwi byli zawodnicy Boleszkowic i oni wygrali gładko seta. Tie break to zmienność powadzenia, ale w konsekwencji 4-ka z DELTY pokonała z trudem, ale pokonała 6-tkę z Boleszkowic i wygrała cały mecz.
Trzeci mecz w kolejności to spotkanie pomiędzy MYŚLIBOREM, a DELTĄ. Za zgodą uczestników turnieju DELTA wypożyczyła jednego zawodnika z Boleszkowic i grając w 5-ciu starała się uprzykrzać życie faworytowi. Na niewiele sie to zdało i Myślibor gładko pokonał swojego rywala. W drugim secie nastąpiła zmiana na rozegraniu. Arka zastąpił Wojtek. I stało się to co nie powinno się stać. Zaległości treningowe Wojtka były tak duże, że pozwoliły DELCIE objąć wysokie prowadzenie: 6:1, 10:4. Czas, chwila na uspokojenie nerwów i... powrót do pierwszego rozgrywającego, który uporządkował grę i od stanu 16:16 zaczęliśmy uzyskiwać przewagę. Kapitalnie zaczęliśmy grać w bloku , dobrze zagrywać [2 asy Kamila] i przy stanie 21:23 na boisko powrócił Wojtek [na rozegranie i jednoczesne podwyższenie bloku] i seta spokojnie wygraliśmy. Cały mecz dla MYŚLIBORA.
LZS WĘGORZA - KS BOLESZKOWICE. Kolejny zacięty mecz, którego faworytem byli LZS-iacy, ale pierwszy set wskazywał na to, że mecz zakończy się dość sensacyjnie. Nie było tak, że KS zaczął grać rewelacyjnie, ale w miarę poprawnie, natomiast stanęli całkowicie zawodnicy z LZS. et gładko przegrany bo do 12. Drugi set to zacięta walka od początku do końca ze szczęśliwym zakończeniem dla LZS. Podobnie zresztą jak i tie break. Sensacji nie było.
Do ostatniego swojego meczu wyszedł zespół MYŚLIBORA, który po dwóch zwycięstwach był faworytem w spotkaniu z zespołem KS BOLESZKOWICE. I faworyt nie zawiódł. Jednak trzeba dodać, że odszedł zmęczony Karol IDZIKOWSKI, który otwarcie przyznał, że jest solidnie zmęczony gdyż od plażówki nie trenował. Przemeblowaliśmy zespół i Rafał zaczął na przyjęciu, a Wojtek i Arek po przekątnej na rozegraniu. Zespół był w tzw. uderzeniu i nie było problemów z wysokim wygraniem seta. W kolejnym secie odszedł Karol KORNIAK, a w jego miejsce, na libero grę rozpoczął Darek GARNCARZ. Początkowo grał bardzo onieśmielony, popełniał błędy, ale z czasem zaczął sobie radzić coraz lepiej. Set rozpoczął się od prowadzenia naszego rywala, ale po naszych błędach. Z czasem gra się wyrównała i górę zaczęło brać nasze lepsze i wyszkolenie i zgranie. Set gładko dla nas. Ostatnie trzy serwy to ASY KAMILA KOCIACHA. Tym samym stał się MISTRZEM ZAGRYWEK. W całym turnieju wykonał 6 asów. Także dobrze zagrywał AREK, który miał podobną ilość asów. Pierwszy turniej jesienny i pierwsze zwycięstwo. Mamy nadzieję, że passa ta będzie trwała do końca roku.
Ostatni mecz turnieju to walka o drugie miejsce, w której udział wzięły ekipy: DELTA i LZS WĘGORZA. Gładkie zwycięstwo w I secie dzięki mniejszej ilości błędów odnieśli zawodnicy LZS, ale w drugim secie stanęli i jakoś nie mogli ruszyć. Przegrali dość wyraźnie. O II m. decydował więc tie break, w którym już zdecydowanie dominowali LZS-owcy i tym samym zdobyli srebrne medale.
WYNIKI TURNIEJU:
MYŚLIBOR - LZS WĘGORZA 2:0 [23, 17]; KS BOLESZKOWICE - CRS DELTA Barlinek 1:2 [-20,15,-13],
DELTA - MYŚLIBOR 0:2 [-15,-21]; LZS WĘGORZA - KS BOLESZKOWICE 2:1 [-12,23,15];
KS BOLESZKOWICE - MYŚLIBOR 0:2 [-14,-17]; LZS WĘGORZA - DELTA 2:1 [15;-19,8].
TABELA
1, MSMPS-LZS MYŚLIBOR Myślibórz 6pkt 6:0 sety
2. LZS WĘGORZA 5 4:4
3. CRS DELTA Barlinek 4 3:5
4. KS BOLESZKOWICE 3 2:6
NAJWSZECHSTRONNIEJSZY SIATKARZ TURNIEJU - Arkadiusz SZTOBAN {MYŚLIBOR}.
Na zakończenie turnieju przybyła pani Katarzyna KRÓLAK, która wręczyła w imieniu Burmistrza MiG Myślibórz puchary dla uczestników turnieju.
SKŁAD MYŚLIBORA:
Karol KORNIAK /kpt/, Arkadiusz SZTOBAN, Karol IDZIKOWSKI, Tomasz SZTOBAN, Kamil KOCIACH, Tomasz SZCZEPANIAK, Rafał KULCZYCKI, Wojtek SZCZEPANIAK, Darek GARNCARZ.
Puchary na powyższy turniej fundowali:
I m. Burmistrz MiG Myślibórz Piotr SOBOLEWSKI,
II m. wice przewodniczący ZZ LZS w Szczecinie,
III m. Danuta i Zenon KOŁODZIEJCZAKOWIE - przedsiębiorcy z Myśliborzyc,
IV m. Ann, Bartek i Jan ANIŚKIEWICZOWIE - zaprzyjaźniona rodzina z Ław,
MVP Memoriału - Prezes Zarządu Sp. z o.o. EKOMYŚL.
Kolejny turniej w Sali Sportowej Szk. Podst. nr 3 zostanie rozegrany dnia 11.listopada.2016r z udziałem zaproszonych, bardzo dobrych drużyn.