niedziela, 22 października 2017

PODWÓJNY TRIUMF DRUŻYN MYŚLIBORA

W dniu 22.10.2017r w sali sportowej Szkoły Podst. nr w Myś-
liborzu rozegrano XIII Memoriał im. W. RAWLUKA w piłce siatkowej z udziałem 4 zaproszonych drużyn.
Truniej rozpoczęło spotkanie pomiędzy LZS WĘGORZA a GMINĄ KOZIELICE. Zacięte spotkanie zakończone remisem zarówno w setach jak i w małych punktach  w setach. Dlatego też obie drużyny otrzymały po jednym punkcie do klasyfikacji generalnej. Regulamin przewidywał, że za zwycięstwo 2:0 druzyna otrzymuje 3 pkt, przy remisie 1:1  zwycięża drużyna, która ma dodatni stosunek małych punktów i otrzymuje 2 pkt do klasyfikacji końcowej, a pokonany team 1 pkt.
      Drugie spotkanie to derby MYŚLIBORA. Zespół MYŚLIBO-1
wystąpił tylko w 5-cio osobowym składzie [Arek SZTOBAN, Szymon MARCZYK, Marek PĘKACZ, Rafał KULCZYCKI, Mirek
SZOT. I ten zespół postawił się w sposób zdecydowany dla grającego w pełnym składzie MYŚLIBORA-2. Andrzej KLEPACKI, Patryk DĘBOWSKI, Adam KIERSKI, Paweł KWIECIŃSKI, Konrad KUSIAK oraz Rafał LEŚNIAK  - team ten jakoś nie potrafił sie przełamać i przez całego I seta przegrywał jednym dwoma punktami, aby ostatecznie ulec 3 punktami.  Arek rozgrywał ekstra spotkanie, a Szymek kończył wiele piłek niesamowicie dynamicznymi atakami. Nadspodziewanie dobrze zaprezentował się Mirek SZOT, jak widać talent, który nie grał chyba ze 2 lata a w tym secie tej przerwy nie było widać. Klasą samą w sobie był Rafał KULCZYCKI, mający za dużo tu i ówdzie, ale swoją rolę zagrał całkiem nieźle. 2 set to już popis MYŚLIBORA-2, w którym brylował Adam KIERSKI, środkowy bloku, który ekstra atakował, przyjmował, asekurował a jak trzeba było to i wystawił dokładna piłkę. Dobrze w polu spisywał się Konrad Kusiak a i kilka piłek wybronił Rafał LEŚNIAK. Pawwł KWIECIŃSKI dobrze grał w bloku. Podrażniona ambicja wzięła tym razem górę i Wygrał zespół nr 2 [teoretycznie], a że stosunek małych punktów mieli korzystniejszy od swoich rywali otrzymali 2 punkty do klasyfikacji turniejowej, a ich rywale 1.
       Kolejne spotkanie to pojedynek pomiędzy zespołami LZS WĘGORZ a MYŚLIBOR-1. I tym razem sympatyczni "WĘGORZANIE" nie dali rady. Nasza ekipa pokazała sie jako zespół bardziej poukładany i lepiej wyszkolony, mimo, że grający po raz pierwszy w tym składzie. Myśliborzanie wygrali zdecydowanie, mimo, że w obu setach w początkowej ich fazie goście byli górą. Końcówka jednak należała do Myśliborzan.
       W następnym spotkaniu rywalizowały ze sobą ekipy MYŚLIBORA-2 i KOZIELIC. Zwycięzca mógł być tylko jeden i tak się stało Andrzej KLEPACKI rzucał piłki swoim atakującym a oni wiedzieli "co z nimi zrobić" zdobywając punkt po punkcie. Klosalna przewaga w każdym elemencie siatkarskiego wyszkolenia dała o sobie znać. Zdecydowane zwycięstwo.
        Bez chwili wytchnienia zespół MYŚLIBORA-2 przystąpił do spotkania z sympatycznymi gośćmi z WĘGORZY. I w tym tez przypadku zwycięzca mógł być tylko jeden i tak się stało. MYŚLIBOR-2 potwierdził swoją supremację w tym turnieju zdecydowanie zwyciężając swoich rywali. Przemek LASZKIEWICZ i jego koledzy muszą jeszcze trochę potrenować, ale wszystko przed nimi. Do zobaczenia na memoriale im Fr. .PALENICY w RESKU.
        Ostatnie spotkanie w zasadzie nie miało żadnego znaczenia dla układu tabeli. Jakiś kataklizm mógłby odebrać II m. dla ekipy MYŚLIBORA-1. Nic takiego nie nastąpiło,mimo że zanosiło się na to w I secie. Zespół nasz przystąpił do meczu bez rozgrywającego, gdyż Arek SZTOBAN musiał niestety wyjechać w pilnej sprawie. Co prawda dołączył Tomek SZCZEPANIAK, ale to jest przyjmujący lub środkowy {w zależności od potrzeb}. Początek nie zapowiadał ostatecznego triumfu, Punkty tracili w sytuacjach niezbyt skomplikowanych, brak porozumienia i zaciętości w grze. Przegrywali 2, 4, 6 i nawet 7 punktami. Przy stanie 10 : 17, wzięty czas, krótka reprymenda i wytłumaczenie o co chodzi i ....zaczęło się mozolne odrabianie straconych punktów. A było co odrabiać. I tak punkt po punkcie MYŚLIBOR zaczął się zbliżać do rywala. Wyrównał stan meczu na 21 i uzyskał przewagę 22:21. Mimo oporu rywali i pyskówki na boisku. Po wygraniu tego seta na przewagi stało się jasne, że MYŚLIBOR-1 zajmie II m. Porażka w II secie dawała tylko wyższą lokatę niż ostatnia dla ich rywali. Jednak dominacja już rozumiejącego się lepiej teamu MYŚLIBORA-1 była wyraźna i zwycięstwem w tym secie przypieczętowali II miejsce w Memoriale.
           WYNIKI XIII MEMORIAŁU im. W.RAWLUKA,
KOZIELICE - LZS WĘGORZA  1:1 [18:25, 25:18], MYŚLIBOR-1 - MYŚLIBOR-2  1:1 [25:22, 17:25]; LZS WĘGORZA - MYŚLIBOR-1  0:2 [21:25, 19:25]; MYŚLIBOR-2  -  KOZIELICE  2:0 [ 25:18, 25:10]; LZS WĘGORZA  - MYŚLIBOR-2  0:2 [12:25, 19:25], MYŚLIBOR-1  - KOZIELICE  2:0 [26:24; 25:18].

OSTATECZNA TABELA XIII MEMORIAŁU
================================

1m. MYŚLIBOR-2  Myślibórz        8 pkt   6:1 sety  [147: 91],
2m. MYŚLIBOR-1  Myślibórz        7         5:2         [143:129],
3m. LZS WĘGORZA                     1         1:4         [114:143],
4m. GMINA KOZIELICE                1         1:4        [113:144].