poniedziałek, 19 listopada 2012

JESIENNY TURNIEJ W DĘBNIE

Zdj. Drużyna MSMPS Myślibor Myślibórz
Na tradycyjny turniej do Dębna jechaliśmy z mieszanymi uczuciami, kontuzje zawodników i zajęcia na uczelni studentów mocno przetrzebiły nam skład i w zasadzie pojechaliśmy tylko po to, aby zaliczyć udział i nie zawieść gościnnych gospodarzy. Już jednak pierwszy mecz z drugą drużyną z Myśliborza pokazał, że możemy się liczyć w ostatecznym rozrachunku. Trzeba było jednak pokazać się jako zespół waleczny, grając z głową. Tego jednak zabrakło w nerwowych momentach pierwszego i czwartego meczu. Gorąca krew, brak wyobraźni powodowały, że traciliśmy po kilka punktów z rzędu. Także brak Libero był zdecydowanie odczuwalny. W pierwszym secie pierwszego meczu prowadziliśmy prawie przez cały czas, jednak końcówka należała do późniejszych zwycięzców. Drugi set to znów przewaga naszej drużyny i tym razem zwycięstwo w końcówce. Tie Break to niestety porażka. W drugim meczu „Orlik” Barnówko zapowiadał, podochocony po zwycięstwie 2:0 nad drużyną z Dębna, że nas pokona. Tymczasem mobilizacja w drużynie nastąpiła wielka. Arkadiusz Sztoban oprócz obowiązków w ataku; ryzykując wiele zaczął na pozycji Libero. To przyniosło efekt w postaci bezdyskusyjnego zwycięstwa i rewanżu za wiosenną porażkę na turnieju w Barlinku. Kolejny mecz z osłabionym „Osirem” Dębno to formalność. Gładkie zwycięstwo i rosną Nasze szanse na odegranie znaczącej roli w turnieju. Potrzebne było zwycięstwo w ostatnim meczu. Los za przeciwnika przydzielił Nam drużynę ze Słońska. Mecz rozpoczęliśmy w składzie 5-cio osobowym, gdyż Tomek Szczepaniak był zmuszony udać się do pracy. Początek seta był pod Nasze dyktando do stanu 15:9. Tradycyjnie ktoś nasypał piasku w tryby dobrze funkcjonującej maszyny, gra przestała się układać, ale i tak mieliśmy szansę na wygraną. Prowadziliśmy nawet 27:26. Przegraliśmy do 27. Drugi set to cały czas przewaga Słońska. W ostateczności zwycięstwo. Szkoda że Nasza drużyna nie walczyła bardziej zdecydowanie. Kilka punktów więcej, w klasyfikacji ogólnej zajęlibyśmy II miejsce.

Zdj.Mecz z Drużyną ze Słońska

Wyniki

"Orlik" Barnówko - OSiR Dębno                         2:0
Myślibórz - MSMPS Myślibor                                2:1    (18; -21; -7)
OSiR Dębno - Słońsk                                                   1:2
MSMPS Myślibor - "Orlik" Barnówko            2:0     (21; 18)
Słońsk - Myślibórz                                                       1:2
MSMPS Myślibor - OSiR Dębno                           2:0     (16; 18)
"Orlik" Barnówko - Słońsk                                    2:0
OSiR Dębno - Myślibórz                                           2:0
"Orlik" Barnówko - Myślibórz                            1:2
Słońsk - MSMPS Myślibor                                      2:0    (27; 19)

Tabela

O kolejności na miejscach 2. 3 i 4 decydowały wyniki meczów rozegranych między zainteresowanymi. Z wyników które posiadaliśmy wynikało, że Nasza drużyna winna zamienić się miejscami z „Orlikiem” Barnówko – Gospodarze zadecydowali inaczej. Trudno……

Skład MSMPS "Myślibor" Myślibórz

Dawid MAJ (kpt), Łukasz LEŚNIAK, Arkadiusz SZTOBAN, Wojciech SZCZEPANIAK, Tomasz SZCZEPANIAK oraz Kamil KOCIACH.

Za tydzień jedziemy do NOWOGARDU na Mistrzostwa Województwa LZS. Skład Naszej Drużyny będzie jeszcze słabszy, niż na turnieju w Dębnie.