poniedziałek, 12 listopada 2012

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tradycyjnie, już po raz 9-ty, 10.11.2012 miał się odbyć turniej piłki siatkowej mężczyzn z okazji „Święta Niepodległości”. Miał się odbyć i się odbył, ale tylko jeden mecz. Nie zawiodła, z resztą jak zawsze tylko drużyna OSiR Dębno. Nie przyjechały natomiast teamy, które wcześniej awizowały swój przyjazd czyli „Odra” Górzyca i Kostrzyn. Przyczyny nazwijmy je czysto prozaiczne – brak składu.

Z gośćmi z Dębna umówione zostało iż rozegranie zostanie 5 setów, bez względu na wynik od początku I seta szły łeb w łeb mimo, że goście grali tylko w „Piątkę”. Żadna z drużyn nie mogła uzyskać większej przewagi niż dwa punkty. Dopiero w samej końcówce „Myślibor” uzyskał przewagę 3-ch punktów i zasłużenie wygrał seta. Drugi set miał podobny przebieg z tym, że w końcówce kilka błędów „Myślibora” i set do 23 padł łupem gości z Dębna.

Trzeci set to coraz mniej sił, a coraz więcej nerwowości w poczynaniach gości. Gra drużyny „Myślibora” coraz bardziej płynna. Zmiana na pozycji atakujące i środkowego. Tomasz Pasternak, który większość piłek ładował w kilkumetrowy autach, został przesunięty na środek, a Filip Dilc zajął pozycję atakującego. Filip coraz lepiej się rozumie się z rozgrywającym i stąd wyraźne zwycięstwo „Myślibora”. Pod koniec seta przybył z odsieczą newralgiczny zawodnik z Dębna, niezawodny Mirek Gładysz, ale i on niewiele mógł zdziałać wobec coraz lepszej gry miejscowych. Zaczął funkcjonować środek ataku, a coraz lepiej poczynał sobie w grze ofensywnej Tomasz Sztoban. Mądre i punktujące ataki po palcach blokujących, a także mijające blok. Oby tak dalej. Kapitalne interwencje w obronie jako Libero demonstrował Arkadiusz Sztoban. Gdyby trenował z zespołem zapewne byłby jeszcze lepszy, a tak większość przyjęć zagrywek ma na 2, 3 m. Dynamiczne ataki przeciwnika odbiera bardzo dobrze. Set bardzo wyraźnie, bo do 17.

Dla „Myślibora” piąty set to tylko formalność. Gospodarze turnieju prowadząc w meczu 3:1 byli pewni wygranej i zaczęli grać trochę nonszalancko. Jednak cały set było pod kontrolą i zwycięstwo do 19 przypieczętowało sukces w całym meczu 4:1. Młodość była zdecydowanie lepsza od doświadczenia i rutyny. Rewanż 17 listopada w Dębnie, zaś 24 listopada gracze wyjadą do Nowogardu na Mistrzostwa LZS Województwa Zachodniopomorskiego. Nie pojedziemy tam na pożarcie lecz będziemy zawzięcie walczyć.

Wyniki

MSMPS "Myślibor" Myślibórz – "OSiR" Dębno                4:1     (22; -23; 16; 17; 19)