niedziela, 17 lutego 2013

SIATKARSKIE SPORTOWE SOBOTY

Rewelacja – udział, zaangażowanie, chęć gry, tak w skrócie należy określić drugą sportową sobotę w piłce siatkowej. W najmłodszej grupie Szkół Podstawowych zgłosiło się 5 zespołów mieszanych. Zawiodły szkoły z terenu wiejskiego czyli Nawrocko, Golenice, Kierzków, czyżby nikt na terenie wiejskim nie był chętny do zaszczepienia dzieciom umiłowania tak pięknej dyscypliny sportowej jaka jest Siatkówka. Trudno w to uwierzyć? Być może na przeszkodzie stanęły koszty transportu lub jego całkowity brak W przyszłości należy to przemyśleć i ewentualnie po konsultacjach zapewnić możliwość dojazdu.

W grupie SP zdecydowanie triumfowali przedstawiciele SP-2, którzy trzykrotnie schodzili z parkietu jako zwycięscy. W najciekawszym spotkaniu Smerfetki przegrały niestety z SP-2. Wygrały pierwszego seta 18:16, a w połowie drugiego przegrały 5-cioma punktami. Za przyczyną niżej podpisanego drużyna Gimnazjalistek z FC „Różowe” rozpoczęła szaleńczy doping za młodszymi koleżankami. Smerfetki rozpoczęły pogoń za SP-2. Miały nawet piłkę meczową ale nie zdołały obronić przewagi i seta przegrały. Doping trwał także w Tie Breaku. Zmiana stron nastąpiła przy stanie 8:7 dla SP-2. Później przewaga wzrosła do 2pkt i „Dwójka” wygrała seta na przewagi i cały mecz.

Wynik:

Smerfetki – SP-2     2:1       (16:18; 16:14; 11:9)

Sety graliśmy do 15-stu, a Tie Break do 10. Zacięte spotkanie, emocji co niemiara.

Te dwie drużyny rywalizowały także w grupie gimnazjalistek, gdyż zgłosiła się tylko jedna drużyna, ta sama która triumfowała tydzień temu, czyli FC „Różowe”. One też wygrywały.

Wyniki:

FC „Różowe” – SP-2            2:0    (15:11; 15:8)
FC „Różowe” – Smerfetki    2:1     (15:10; 13:15; 10:4)

Do udziału w sportowej sobocie niżej podpisany zaprosił wychowanków z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Renic. Krzysztof Bachowski, wychowawca, przywiózł 6-ciu chłopców, którzy gładko wygrali z Myśliborskimi drużynami.

Wyniki:

MOW Renice – Bez Nazwy    2:0   (20:16; 20:9)
MOW Renice – Klocki LEGO  2:0   (20:8; 20:8)
Klocki LEGO – Bez Nazwy    2:1   (20:13; 15:20; 15:9)

Składy Zwycięskich Drużyn

SP-2: SZTUŃ Szymon, MARCINIAK Hubert, RYBAK Filip, ZIMOCH Mateusz, GÓRKA Marcel

FC „Różowe”: ŁOŃ Nikola, CZARKOWSKA Sandra, PIASKOWSKA Dorota, PASZCZUK Katarzyna

MOW Renice: PFEIFER Kamil, CHOLKA Kacper, MARSZAŁEK Daniel, RYGAS Sebastian, OLEKSY Kamil, BĄCZYK Rafał.

Impreza bardzo udana. Szkoda że pierwsza sobota przypadła w czasie ferii, frekwencja byłaby znacznie wyższa.
Szczególne podziękowania dla członków FC „Różowe”, które dopingowały, pomagały przy tablicy z wynikami i wręczaniu pamiątkowych medali. Zabawa była przednia, brak jednak nagłośnienia i muzyki. Było trochę smutno.

Autor: Stanisław Trusiuk