sobota, 9 lutego 2013

Sportowe Soboty

Z inicjatywy Gminnej Rady Sportu od drugiej soboty styczniowej do pierwszej marcowej rozgrywane są i będą imprezy sportowe w różnych dyscyplinach sportu, ukierunkowane przede wszystkim na dzieci ze szkół podstawowych i młodzież gimnazjalną. Dotychczas rywalizowano w pływaniu, tenisie stołowym i piłce nożnej. W minioną sobotę przyszła kolej na piłkę siatkową dziewcząt i chłopców. Jak było do przewidzenia frekwencja nie dopisała, gdyż jest to stosunkowo trudna dyscyplina sportu, szczególnie dla uczestników tak młodych, którzy są słabo wyszkoleni technicznie.

Rozpoczęli najmłodsi czyli „Gumisie” kontra SP nr 2. Przez pierwsze dwa sety dominacja „Gumisiów” nie podlegała dyskusji, ale w trzecim secie zaczęło się lekceważenie młodszych i słabszych przeciwników z SP nr 2. Set przegrany, ale w czwarty już pod dyktando „Gumisów”.

Wyniki:

Gumisie – SP nr 2  3:1 (20; 17; -22; 22)

Zwycięzcy grali w składzie:

Eliza BANAŚ, Natalia STRÓŻ, Paulina MĄCZKA, Kamil GÓRNY, Dawid KISŁY, Wojciech SŁOMIAN, Mateusz TEODORCZYK.

Po najmłodszych adeptach siatkówki na plac boju wyszły zespoły dziewcząt z gimnazjum. Dziewczyny podzieliły się na dwa czteroosobowe zespoły: FC Różowe kontra VC Czarnulki. Każdy z tych zespołów został wzmocniony jedną uczennicą klasy trzeciej szkoły podstawowej nr 3. Zarówno pierwszy jak i drugi set do stanu 23:11 toczył się pod dyktando „Czarnulek”. Wówczas punkt zdobyły „Różowe” i na zagrywkę weszła Oliwia Mikołajewicz i prawie została bohaterką swojej drużyny. Zdobywając większość punktów z zagrywki doprowadziła do stanu 24:23 dla swojej drużyny. Strata zagrywki i niestety strata seta, gdyż przeciwniczki zdobyły kolejne dwa punkty wygrywając seta i mecz.

Wyniki:

VC Czarnulki – FC Różowe  2:0 (20; 24)

Po paniach z gimnazjum do boju ruszyli panowie. Pięcioosobowy zespół „Klocki Lego” był faworytem w spotkaniu z czteroosobowym zespołem „Bez Nazwy”. Niespodziewanie „Bez Nazwy” wygrali pierwszego seta dość zdecydowanie, prowadzili w drugim lecz nie utrzymali prowadzenia. Do rozstrzygnięcia pojedynku potrzebny był tie break. Bojowo nastawieni „Bez Nazwy” prowadzili od początku i zmiana stron nastąpiła przy stanie 8:6. Prowadzili do stanu 13:9, a później 14:13. Jak to zwykle bywa zespół staje, coś się zacina, nie można się odblokować i zdobyć tego jednego brakującego punktu. Tak też było i w tym przypadku. Prowadzenie przez cały set i ostatecznie porażka.

Wyniki:

Klocki Lego – Bez Nazwy  2:1 (-21; 25; 16)

Skład zwycięzców:

Bartłomiej CHMIEL, Marek STRACHOTA, Kacper RAŹNY, Michał RYBAK, Kamil GĘBAROWSKI.

Za tydzień czyli 16.02.2013 o godzinie 10:00SP nr 2 kolejne spotkanie siatkarskie. Liczymy na przybycie większej ilości uczestników.

Na zakończenie pragniemy podkreślić, że organizatorem, pomysłodawcą i wykonawcą „Sportowych Sobót” w tej formie jest Gminna Rada Sportu, która na grudniowym posiedzeniu (protokół do wglądu) wypracowała formę prowadzenia „Sportowych Sobót”. Niektórym sfrustrowanym radnym wydaje się, że tupną nogą i wszyscy w trymiga tańczą w rytm stukotu, niestety są w błędzie.