sobota, 9 kwietnia 2016

KOLEJNE 'PUDŁO' SIATKARZY 'MYŚLIBORA' MYŚLIBÓRZ

XV Igrzyska Samorządów Powiatowych w Białogardzie odbyły się bez reprezentacji Myśliborza. Niestety zabrakło kwoty.... około 1500 zł, aby ponad 50-osobowa ekipa udała się w daleką podróż celem reklamy pow. myśliborskiego, promocji naszego regionu. Wielka szkoda, gdyż mieliśmy już prawie zebraną całą reprezentację jako Powiatowe Zrzeszenie LZS i w ostatniej chwili musieliśmy odwołać wyjazd. Niżej podpisany, któremu przypadł ten mało przyjemny obowiązek musiał się nasłuchać zarówno niezbyt sympatycznych komentarzy zarówno od MYŚLIBORZAN, jak i od organizatorów czyli ZZ LZS w Szczecinie. Liczymy jednak, że w przyszłości STAROSTWO Myślibórz bardziej przychylnie potraktuje nasze starania i zaangażowanie społeczne.

Jednakże MYŚLIBÓRZ był reprezentowany w Białogardzie i to za sprawą siatkarzy MYŚLIBORA, którzy zrobiwszy składkę pojechali własnym transportem dzięki udostępnieniu BUSA przez Krzysztofa DILCA, ojca naszego kapitana Filipa DILCA. Dziękuję w imieniu zespołu.

Pojechaliśmy i nie zawiedliśmy, chociaż jak zwykle nasz skład był bardzo okrojony, gdyż tylko wolnych było ..... 6-ciu zawodników, ale za to walecznych i zdeterminowanych. Podczas losowania trafiliśmy do grupy z GOLENIOWEM i ŁOBZEM /chyba tak to się pisze?/ i jak się okazało było to dobre losowanie. Goleniowscy zawodnicy wyszli na parkiet pewni wygranej, widząc naszych, niezbyt 6-ciu, niezbyt rosłych zawodników. szybko jednak zostali sprowadzeni do parteru, chociaż nie obyło się bez nerwowości. I set rozpoczynamy dobrze, prowadzimy 3:1, po rewelacyjnych wręcz atakach Rafała LEŚNIAKA. Walił jak z armaty nie bacząc na nic i wszystko wchodziło w boisko. Jak zwykle przestoje nas nie omijały i tak było w tym meczu. Po szybkim prowadzeniu, przegrywamy 3:4. I tak do stanu 21:16. zyskujemy przewagę 2, 3 punktów, aby za chwilę ją stracić. Wysokie prowadzenie w końcówce seta uśpiło zespół i rywal dochodzi nas na 1 punkt, ale końcówka należała do nas. Seta wygrywamy pewnie, po momentami dobrej grze zespołu.  II set to od początku nasza przewago. Odskakujemy na 8:2 i .. jak zwykle błąd za błędem. Goleniów dochodzi nas na 1 punkt. Trwa walka punkt za punkt i w końcu zyskujemy przewagę 17:13. Nie ciągniemy dalej, pozwalamy rywalowi zbliżyć się na 1 pkt. To wszystko na co pozwoliliśmy Goleniowskim zawodnikom. Do końca meczu zdobywają tylko jeden punkt. Szalał wręcz Filip DILC, a i pozostali także grali na dobrym poziomie. Wygrywamy zdecydowanie seta i mecz.

Po kilkunastominutowym odpoczynku mieliśmy rozegrać spotkanie z zespołem z ŁOBZA. Jednakże rywal się nie stawił mimo zapowiedzi, a jest to drużyna III-cio ligowa. Tym sposobem po pokonaniu jednego rywala znaleźliśmy się w finale IGRZYSK. Oprócz nas do finału awansowały zespoły PIĄTKA Stargard oraz MIESZKO Połczyn Zdr. jako reprezentacja Świdwina. I właśnie ten ostatni zespół był naszym pierwszym przeciwnikiem w finale. Być może niektórzy pamiętają, ze w ubr właśnie tylko z nimi przegraliśmy po dramatycznym tie breaku w Stargardzie Szcz.

Tym razem także nie obyło się bez dramatu. I set zaczynamy jak spętani, dość bojaźliwie. Przeciwnik wyraźnie oskakuje i jest nawet 16:6. MYŚLIBOR budzi się. Gramy dobrze, Zagrywka siedzi, gramy dobrze. Zbliżamy się do rywala na 16:11 i grając do końca punkt na punkt wychodzimy z twarzą z tego seta, a było już niezbyt wesoło. Drugi set to jak zwykle przewaga i to wyraźna zespołu III-cio ligowego. Niby gramy, niby walczymy ale jakoś tak bez wiary w końcowy sukces. I niby przegrywamy, ale lew się obudził. Wychodzimy na prowadzenie 21:19. Chwila nieuwagi i tracimy prowadzenie, 21:22. Jednak MYŚLIBOR  to waleczny zespół. Odzyskujemy prowadzenie 24:22 iw konsekwencji wygrywamy seta. Tie brek. Inaczej być nie mogło, gdyby nie było dramatycznie. Równa walka od początku, punkt za punkt, ale w drugiej części seta rywal odskakuje na 11:9.Nie pasujemy i odzyskujemy prowadzenie 12:11. Remis i znów prowadzimy. W końcu wyrównujemy stan po 14. O wszystkim decydował więc "ZŁOTY PUNKT:. Nasza zagrywka. Rywal dobrze odbiera i atakuje zdobywając ceny punkt, który zadecydował o wyniku meczu. Po raz drugi przegrywamy z trzecią drużyną III ligi naszego woj. Grając tylko 6 zawodników nawiązujemy wyrównaną walkę, a do sukcesu niewiele nam zabrakło.

Po tym spotkaniu nasi zwycięzcy spotkali się z "PIĄTKĄ" ze Stargardu. Niestety przegrali 0:2 i nasz zespół aby wygrać cały turniej musieli wygrać bez straty seta. Niestety I set to była słaba gra naszej drużyny i zasłużona porażka. Drugi set sytuacja się odwróciła i to MYŚLIBOR dominował w końcówce. O wszystkim /czyli o II m. w turnieju/ miał zadecydować tie break. Ulegliśmy po walce i Myśliborzowi wstydu nie przynieśliśmy. Jednak jak zwykle niedosyt pozostał.

WYNIKI grupy eliminacyjnej
GOLENIÓW  -  MYŚLIBOR  0:2 /21:25; 17:25/;  MYŚLIBOR  -  ŁOBEZ  2:0  /25:0, 25:0/; GOLENIÓW  -  ŁOBEZ 2:0 /25:0; 25:0/;

FINAŁ
ŚWIDWIN /MIESZKO Połczyn Zdr./  -  MYŚLIBOR  2:1 / 25:20; 23:25; 15:14/; PIĄTKA Stargard - ŚWIDWIN 2:0 /25:19; 25:23/;
MYŚLIBOR  -  PIĄTKA  1:2 /17:25, 25:19; 9:15/.

Ostateczna klasyfikacja Turnieju Piłki Siatkowej
1. PIĄTKA     Stargard                  4 pkt      4:1 sety
2. ŚWIDWIN /Mieszko Połczyn/     3           2:3
3. MYŚLIBOR Myślibórz                2           2:4

SKŁAD MYŚLIBORA
Filip DILC /kpt./, Rafał LEŚNIAK, Kamil KOCIACH, Arkadiusz SZTOBAN, Tomasz SZTOBAN, Rafał KULCZYCKI

Tak więc nasza ekipa zdobyła dla Myśliborza 30 pkt, a np. w turnieju piłki siatkowej kobiet wystartowało tylko 5 zespołów i gdyby nasza żeńska drużyna wystartowała i zajęła ostatnie czyli VI m. wywalczyła by aż 20 pkt. Warto było wysłać ekipę, oj wart.
Klasyfikację generalną wygrała zdecydowanie reprezentacja STARGARDU /podobnie jak w ubr/, a nasza skromna ekipa nie zajęła ostatniego miejsca. To ważne.

Kolejne IGRZYSKA SAMORZĄDÓW GMINNYCH zostaną rozegrane w PŁOTACH dn 18.06.2016 r.
Liczymy na to, że UMiG znajdzie stosowną pulę pieniędzy i wyśle pełną reprezentację. W ubr. byliśmy rewelacją i zajęliśmy jako LZS Myślibórz II m.