czwartek, 10 stycznia 2013

Mistrzostwa Myśliborza Szkół Ponadgimnazjalnych 2013
I Turniej

Zdj. Drużyna reprezentująca Gimnazjum
Rozpoczęły się kolejne, siódme spotkanie młodych adeptów siatkówki w celu wyłonienia najlepszego zespołu. W sportowej rywalizacji biorą udział 4 zespoły. W inauguracyjnym meczu spotkały się drużyny Gimnazjum i ZSP Nr 3. Faworyt był tylko jeden – „trójka” i ona też rozpoczęła od wysokiego prowadzenia 7:0, kończąc seta wynikiem 25:7. Drugi set również bez historii – 25:15. W drużynie „trójki” błyszczał Wojtek Szczepaniak, który gdy otrzymał dokładną piłkę od rozgrywającego Rutczuka to potężnymi bombami sial spustoszenie w szeregach gimnazjalistów. Zdecydowanie zasłużył na wyróżnienie.

Drugi mecz między CKZ OHP Rów a Zespołem Szkół również bez historii. Początek to 0:9 przy kapitalnym serwisie Łukasza Leśniaka, który rozbijał wręcz niewiele potrafiących rywali. Set 12:25 dla Zespołu Szkół. Drugi set zwycięzcy rozpoczęli bez dwóch liderów Łukasza Leśniaka i Filipa Dilca. Rozpoczęli tragicznie cały czas przegrywając. Dopiero przy stanie 17:13 dla CKZ weszli wielcy nieobecni i set zakończył się zgodnie z przewidywaniami czyli wygraną ZS 25:20. Mecz o trzecie miejsce bez rewelacji. Poziomu żaden. Wygrali gimnazjaliści 2:0 (16; 17) i w zasadzie tyle można i należy napisać o tym meczu.

Zdj. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

Mecz odwiecznych rywali o zwycięstwo w pierwszym turnieju miał jednego faworyta – „trójkę” – zespół bardziej wyrównany, sprawny fizycznie, ograny już w czasach gimnazjalnych, mający zdecydowanego lidera – Wojtka Szczepaniaka, który nie zawodził. Uzupełniali go Najdzion, Rutczuk i Miąsko. U przeciwników świetną zagrywką i dobrym blokiem popisywał się Łukasz Leśniak lecz miał tylko wsparcie w Filipie Dilcu, a to było stanowczo za mało na „trójkę”. Strach pomyśleć co będzie, gdy ta dwójka nie będzie grała w kolejnych turniejach. W rzeczonym meczu oba sety były bliźniaczo podobne: prowadzenie „trójki” i pogoń rywali. Pod koniec seta „trójka” odjechała i zwycięsko skończyła rywalizację. ZSP Nr 3 – Zespół Szkół 2:0 (21; 17).

Tabela:

1. ZSP Nr 3                  5pkt      4:0
2. Zespół Szkół             3pkt      2:2
3. Gimnazjum             2pkt      2:2
4. CKZ OHP Rów       1pkt       0:4

Wojtek Szczepaniak to bez wątpienia MVP pierwszego turnieju. W dalszej kolejności Łukasz Leśniak i Filip Dilc. Pozostałych od wymienionej trójki dzieli mniejsza lub większa przepaść.