czwartek, 24 stycznia 2013

Mistrzostwa Myśliborza Szkół Ponadgimnazjalnych 2013
II Turniej

Zdj. ZSP 3 w meczu z Gimnazjalistami
Zakończyła się druga odsłona siódmych mistrzostw organizowanych przez nasze Stowarzyszenie i nad tą odsłoną można spuścić kurtynę milczenia. Poziom spotkań tragiczny. Są talenty, ale wymagają ogromnego nakładu pracy. Staje się to jednak nie możliwe, gdyż zdecydowana większość wywodzi się ze środowiska wiejskiego i nie ma możliwości podjęcia systematycznych treningów w naszym stowarzyszeniu. Wielka szkoda, gdyż kilku chłopców posiada zadatki na dobrych siatkarzy. Chyba na tym się skończy - jak zwykle z resztą.

Turniej rozpoczęliśmy meczem między ZSP Nr 3 a CKZ OHP Rów. Wydawało się, że będzie to mecz bez historii. Set trwał kilka minut i zakończył się wynikiem 25:13. Kilka bomb w wykonaniu Wojtka Szczepaniaka oraz innych zawodników „trójki” załatwiło sprawę. Drugi set zwycięski zespół zaczął całkowicie inną „szóstką” i zaczęła się przebijanka. OHP zwietrzył swoją szansę i grając niewiele lepiej niż w secie pierwszym zwyciężył. Trzeci set to tylko formalność. Kilka gwoździ Wojtka i pozamiatane.

Zdj. Zespół Szkół w meczu z CKZ OHP Rów

O meczu między Zespołem Szkół a Gimnazjum można powiedzieć, że się odbył. Starsi wygrali 2:1. Grali bez maturzystów czyli bez swoich filarów – Filipa Dilca i Łukasza Leśniaka i byli bez szans. Jednak wygrali, ale poziom słabiutki. Podobnie było w meczu o trzecie miejsce. Gimnazjum gładko wygrało z CKZ OHP Rów 2:0 (17;20). Mecz finałowy o dziwo był bardziej zacięty niż można było się spodziewać. Wojtek Szczepaniak wbił parę „gwoździ”, ale często nadziewał się na blok. „Trójka” grała lepiej i zasłużenie wygrała.

4. CKZ OHP Rów  2pkt       1:8

Ostatni turniej odbędzie się dnia 20.02.2013 od godziny 9:00 w Sali Zespołu Szkół przy ul. Za bramką. Mistrz jest znany, ale walka o drugie miejsce może być ciekawa. Najlepszym zawodnikiem jest oczywiście Wojtek Szczepaniak – przegląd sytuacji i dynamika to jego atuty.