wtorek, 28 października 2014

Zwycięski marsz MYŚLIBORA"

Po raz kolejny gościliśmy na Turnieju Piłki Siatkowej organizowanym przez sympatycznych działaczy CKiW OHP Rów-Trzcińsko Zdr. dzięki pomocy Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej pod hasłem "MŁODZIEŻ BEZ GRANIC" (Niem. Deutsch - Polnisches Jungendwerk "JUGEND OHNE GRENZEN") z udziałem 2 drużyn z Niemiec oraz jednej z Brześcia (Białoruś), a także 3 polskich. Gościliśmy to źle sformułowane wyrażenie, gdyż turniej rozpoczął się w sobotę dnia 25.X.2014 i jesteśmy właśnie po eliminacjach i półfinałach.

Organizatorzy dokonali podziału na 2 grupy. W 1-szej znalazły się zespoły z BRZEŚCIA, NETZCHAOTEN (Niemcy) i OHP Rów. Grupę bezproblemowo wygrał bardzo dobry zespół z Brześcia zdecydowanie pokonując CKiW OHP Rów 2:0 /15:4 i 15:2/ oraz Netzchaoten również 2:0 (15:10 i 15:8). W tym drugim spotkaniu, na początku I seta było trochę walki, ale z upływem czasu dominacja Brześcian nie podlegała dyskusji. W meczu o 2-gie miejsce w grupie Netzchaoten zdecydowanie pokonał junaków z OHP 2:0 (15:2, 15:1).

W drugiej grupie znalazły się zespoły MYŚLIBORA, KOZIELIC oraz duga drużyna niemiecka NETZCHAOTEN-1. W pierwszym meczu tej grupy spotkali się finaliści sprzed tygodnia w turnieju organizowanym przez nasze stowarzyszenie. Wówczas wygrali sympatyczni goście i oni uchodzili za faworyta. Myśliborzanie jednak postawili trudne warunki i od początku w każdym z dwóch setów wychodzili na prowadzenie. Później następował mały dołek (to już tradycja), Kozieliczanie łapali mały wiaterek w żagle i.... na tym się kończyło. MYŚLIBOR odjeżdżał zdecydowanie i było po secie i po meczu. Wynik 2:0 (15:11 i 15:9). Wygrana zdecydowana Chłopcy grali zespołowo i cały zespół zasłużył na wyróżnienie. Drugi nasz mecz bez historii, musiał się odbyć. MYŚLIBOR - NETZCHAOTEN-2  2:0 (15:4 i 15:4). Również mecz o II m. w grupie bez historii, a wynik 2:0 (15:5 i 15:5) na korzyść KOZIELIC mówi wszystko.

Po przerwie obiadowej, w pierwszym meczu półfinałowym spotkały się zespoły z BRZEŚCIA i KOZIELIC. Walka trwała w początkowej fazie każdego seta, ale górą byli zawsze bardziej dynamiczni zawodnicy z Białorusi, którym gra w siatkówkę sprawia wielką przyjemność. Wygrali 2:0 (25:18, 25:17). W drugim półfinale spotkały się zespoły NETZCHAOTEN-1 i MYŚLIBORA. Tutaj faworyt był tylko jeden i nie zawiódł. Drużyna MYŚLIBORA grała pewnie i widowiskowo demonstrując dobre przygotowanie do sezonu. Zespół przez cały turniej imponował zagrywką (Wojtek SZCZEPANIAK i Arkadiusz SZTOBAN) zdobywając seryjnie punkty. Pozostali również nie zawodzili i stąd pewne zwycięstwa i pewny awans do finału. Wygrana MYŚLIBORA  2:0 (25:19 i 25:14).

Mecz o V m., o III m. i wielki finał w niedzielę. Bardzo interesująco zapowiada się mecz o III m. pomiędzy zespołami KOZIELIC I NETZCHAOTEN-1, ale finał to będzie to na co wszyscy czekają. Zespoły z BRZEŚCIA i MYŚLIBORA Myślibórz do tej pory spotkały się dwukrotnie i za pierwszym razem wygrali Myśliborzanie, a przed rokiem Brześcianie. Kto wygra tym razem. Zapewne miłośnicy siatkówki zadają sobie to pytanie. Pewna wskazówką niech będzie wynik sparingu miedzy tymi drużynami rozegrany w piątek (23.X.14r) . Wygrali Białorusini 2:1 (28:26, 16:25, 25:18), ale nasz zespół grał bez środkowego Rafała KULCZYCKIEGO. Finałowe spotkania zaczynamy w niedziele dnia 26.X.14r. meczem o V miejsce pomiędzy CKiW OHP ROW a NETZCHAOTEN-2. Początek o 9,00 w hali sportowej w TRZCINSKU Zdr.