sobota, 15 listopada 2014

Sportowe Soboty (15.11.2014)

W dniu 15.11.2014 w Myśliborzu z inicjatywy Gminnej Rady Sportu, Szkoła Podst. nr 2 oraz MSMPS "MYŚLIBOR" przeprowadziły rozgrywki w piłce siatkowej na poziomie Szkół Podst. oraz Gimnazjów.
Na szczeblu Szkół Podst. do rozgrywek zgłosiły się dwa zespoły ze Szk. Podst. nr 2 oraz jeden z nr 3.Turniej rozpoczął się spotkaniem zespołów SMERFY /SP nr 2/  -  ARMIA /SP nr 3/. Zespół SMERFY pokazał się z lepszej strony, demonstrował bardziej ciekawą grę i stąd wyraźne zwycięstwo w stosunku 2;0 /15:8, 15:7/ Mimo ambitnej walki ARMIA "poległa" zdecydowanie w walce z pierwszym zespołem SP2, aby za chwilę wziąć zdecydowany rewanż w meczu z teamem CHIPSY, czyli z drugim zespołem SP NR 2 wygrywając 2:0 /15:7,18:16/. Po wygraniu pierwszego seta bardzo wyraźnie "ARMIA" zaczęła zabawę w II secie i zabawa mogła przynieść opłakany skutek w postaci przegranej. Na szczęście wszystko skończyło się zgodnie z przewidywaniami. Kolejne spotkanie to mecz derbowy pomiędzy SMERFAMI a CHIPSAMI. Przewaga SMERFÓW bardzo wyraźna i stąd wygrana 2:0 /15:8,15:5/.

Tabela

1. SMERFY                 4 PKT     4:0 sety
2. ARMIA                    3             2:2
3. CHIPSY                   2             0:4

Zwycięski zespół grał w składzie: KULA Dominik, SROKOWSKI Szymon, NOWAKOWSKI Adrian, KWAPIS Michał.

Spośród myśliborskich Gimnazjów zgłosił się tylko zespół z ul. Pionierów w składzie ADAMCZAK Szymon, BŁASZCZYK Jakub, KRYSIAK Kamil, PRZYBYLSKI Mateusz, CZARKOWSKI Brajan, KULA Dominik. Mimo oczekiwania nie zjawił się zespół z drugiego Gimnazjum. Wobec powyższego rozegrano tylko spotkanie towarzyskie, w którym wynik był sprawą drugorzędną. Do zobaczenia w dniu 06.12.2014 OD GODZ. 10,00 kiedy to rozpocznie się druga odsłona SPORTOWYCH SOBÓT. Oczywiście w SP NR 2.

Opracował Stanisław TRUSIUK, który wspólnie ze Sławomirem MARSZAŁKIEM przeprowadził całą imprezę.