sobota, 15 listopada 2014

Turniej w Dębnie 2014

W dniu 15.11.2014 r. gościliśmy na tradycyjnym turnieju piłki siatkowej w Dębnie. Oprócz nas i gościnnych gospodarzy w turnieju wzięły udział jeszcze 4 drużyny. Uczestników podzielono na 2 grupy. W "naszej" grupie znalazły się drużyny ze SŁOŃSKA i RZEPINA. W swoim pierwszym meczu nasz zespół spotkał się ze .Słońskiem. Doświadczony nasz przeciwnik nie dał najmniejszych szans naszej tradycyjnie osłabionej drużynie.Po jednostronnej grze doświadczeni Słońszczanie wygrali zdecydowanie 2:0 /18,16/. Nasza ekipa, grająca z trzema juniorami w składzie zdecydowanie ustępowała zwycięzcom. Myśliborzanie nie kończyli pierwszych akcji, a kontry w wykonaniu rywali były zabójcze i one przyczyniły się do ich zwycięstwa. Zdeprymowani Myśliborzanie w kolejnym meczu spotkali się z młodą ekipą z Rzepina. Pierwszy set zdecydowanie dla Rzepina. Tradycyjnie nic nie wychodziło. Widoczny był brak zgrania rezerwowej ekipy. Porażka w I secie 18:25 nie wskazywała na emocje w kolejnym. Tymczasem nasza ekipa poderwała się do heroicznej walki. Wreszcie zaczęli dobrze funkcjonować środkowi: Tomek Szachnowski i Rafal Kulczycki. Szczególnie bardziej doświadczony Rafał imponował w bloku , a i w ataku był dość skuteczny. Coraz skuteczniej atakował młody skrzydłowy, leworęczny Rafał LEŚNIAK. Dostawał dużo piłek od swojego rozgrywacza, Arka SZTOBANA i co najważniejsze, kończył je zdobywając dużo punktów. Dobrze grał Tomek SZTOBAN, który niemiłosiernie obijał blok rywali. Walka w tym secie była ogromnie zacięta i dostarczyła wiele emocji lecz niestety zakończona porażką MYŚLIBORA 30:32. Przegraliśmy mecze w grupie i zajęliśmy ostatecznie V miejsce w całym turnieju. W drugiej grupie Prym wiódł zespół KOSTRZYNA n/O, który zdecydowanie pokonał rywali i zajmując pierwsze miejsce w grupie uzyskał prawo do gry o zwycięstwo w turnieju. Wykorzystał to w pełni pokonując w finale SŁOŃSK.